Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy nap összesen 1L 7DL...

Egy nap összesen 1L 7DL folyadékot fogyasztottam, és 10 alakalommal vizeltem. Ezt kicsit soknak találom, mennyi a normális? 14\F

Figyelt kérdés
2017. ápr. 5. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
9.
2017. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem olyan nagyon sok. attól függ, mi a normális, hogy hány cm, hány kg vagy.
2017. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én ha nem vizet iszok, hanem pl xixo teát akkor háromszor többet pisilek, mint szoktam. Nem hiszem, hogy nagy gond lenne.
2017. ápr. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Beleszámoltad az étel víztartalmát is? Egyébként semmi gond nincs azzal, ha többet vizelsz. Azt jelenti, hogy dolgozik a veséd, és eleget ittál. Megjegyzem, az 1,7 liter édeskevés ilyen melegben.
2017. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Blenderman ***** válasza:

Ha lehűl az idő kicsit, ne csodálkozz. Amikor a kérdést írtad, pont napokig tartó meleg időnek lett vége. A veséd nem feltétlenül csak az aznap fogyasztott folyadékot választja ki, hanem a napokkal azelőtt, melegebb időben fogyasztott mennyiséget is, ami addig a szöveteidben raktározódott, egyenletesen elosztva. 1-2 liter fölösleget észre sem veszel, ha nincs nyirokér-keringési problémád. Legfeljebb a mérleg mutatja ki. Persze a szervezeted folyadék-visszatartását növelheti, ha a meleg időszakban nem iszol eleget, vagy erősen sós ételeket fogyasztasz.

(Bár én inkább annak a híve vagyok, hogy annyit igyunk, amennyi jólesik). Testalkati kérdés is a dolog. Én pl. vékony vagyok, és ha ennyit innék meg most a hűvösebb időben egy nap, én is mennék 10-szer... Ja, a stresszről ne is beszéljünk, az is tud érdekes dolgokat művelni, 15 percenként nagy mennyiség ürítése, úgy, hogy még alig ittál aznap, stb... Szóval szerintem nem kell aggódnod.

2017. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azért egy vese ultrahangra el lehet menni, ha huzamosabb ideig fennállnak a tünetek. ultrahangon már látszik a kő, nem kell röntgen.
2017. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!