Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájdalmasak ezek a "kezelések? "

Fájdalmasak ezek a "kezelések? "

Figyelt kérdés

Először is. Szia te aki ezt a kérdést olvasod.

A helyzet(em) az, hogy keddtől - péntekig kórházban kell lennem. Egy kivizsgálás miatt, ugyanis be kell vallanom, hogy kövér vagyok, de nem is eszek sokat, SŐT..., a vérnyomásom mindig magas, és emellett a havim és van hogy hónapokat késik. ( 16/L ) ... És ha ez még nem lenne elég hormon zavaros is vagyok... :'(


A papíron megnéztem milyen vizsgálatok lesznek, és ezek voltak felírva :


1nap (kedd) :

"Vércukor-terheléskor 1 kanült helyezünk a gyermek kezébe, innen vesszük le a meghatározott időpontokban ( 0,30,60,120,180 perc) a szükséges vérmintákat. ( Ez fájdalmas lesz? )

A vizsgálat kezdetében 1,5 - 2 dl szőlőcukor tartalmú vizet kell meginni (Az milyen lesz, mármint kellemetlen lesz az íze? )

[A három óráig tartó vizsgálat alatt a gyermek CSAK vizet fogyaszthat... T.T]

1 NAP ÉJFÉL.. : Mellékvese működés vizsgálata céljából egy alkalommal Dexamethason (szteroid tartalmú) port kell a gyermeknek meginni kevés folyadékkal.

2. nap : Reggel vérvétel, a délelőtt folyamán gyógytorna, szemészeti vizsgálat.

3. nap Hasi ultrahang, 24 órás vérnyomás mérő, felhelyezése, diétás tanácsadás, Speciális esetekben előzetes tájékoztatást követően kiegészítő vizsgálatokra kerül sor.

4 nap. távozás az osztályról.



Jó, nyilván nem szeretnék olyan válaszokat kapni, hogy "mi lenne fájdalmas egy folyadék, és egy por megivásával?"...

Nem, én nem is erre értettem nyilván hanem pl, a kanül felhelyezése, illetve az hogy magába az 3 órán keresztül ha jól számolom

ott lesz, az mennyire kellemetlen illetve fájdalmas, illetve igen maga az az ital - por megivás ízre mennyire lehet kellemetlen?



2017. máj. 14. 10:18
1 2
 1/13 TR75 ***** válasza:
100%

A kanül felhelyezése nagyjából megfelel a vérvételnek. Azért kanült tesznek be, mert többször vesznek vért rövid időn belül, így egy szúrással le van tudva. Ha tudod, milyen egy vérvétel, akkor tudod, mire számíts. Inkább kellemetlen (már ha...), mint fájdalmas.

A kanül maga talán kicsit feszítő érzés lehet (mégiscsak egy idegen tárgy a bőrödben).

A szőlőcukros víz pedig egyszerűen édes. Felfogható "energiaitalnak", az a lényege, hogy gyorsan felszívódik.

2017. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Fuh rendben megnyugodtam.:)) Köszönöm szépen a választ. ^^

A vérvételt természetesen ismerem és nem szokott fájni, néha van hogy kellemetlen, néha meg nem is érzem, de kibírom, meg a feszítő érzést is, elvégre az se fájdalmas csak feszít.


Ment is a zöld like :)

2017. máj. 14. 10:30
 3/13 TR75 ***** válasza:
A kanül egy picit vastagabb cucc, hogy a tűt simán lehessen cserélni benne ("alagút a tűnek").
2017. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Óó értem, igen utána néztem az interneten. Számomra így elégé félelmetesnek tűnik, bár lehet persze amiatt is mert még ezzel az "eszközzel" nem találkoztam tehát ismeretlen...

Bár amit elmondtál róla nem lehet veszélyes.:D

2017. máj. 14. 10:36
 5/13 TR75 ***** válasza:
Szerintem csak azért tűnik félelmetesnek, mert rossz képzeteket kelt benned ("ilyet csak komoly betegségek miatt használnak" és társaik).
2017. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hmm..ebben is van valami.:S

Hát picit megnyugtattál.^^

2017. máj. 14. 13:48
 7/13 A kérdező kommentje:

Én úgyérzem azért félek tőle, mert amilyen képek vannak fent a neten, és eléggé félelmetesnek látszik,

pl :


[link]



[link]

2017. máj. 14. 13:57
 8/13 TR75 ***** válasza:
Igen, de ha belegondolsz, ez egy logikus dolog, rövid időn belül ennyiszer vért venni így sokkal kevésbé megterhelő.
2017. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen igazad van. Köszi hogy próbálsz nyugtatni, és mindig megnyugszok mikor írsz erről/ezekről, viszont ... talán belül félek, de talán már ha felhelyezték kicsit megnyugszok majd. Vagy ha előbb nem is, de ha leveszik, akkor biztos.:D


Én attól félek, hogy a tű bele törik .:((

2017. máj. 14. 15:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia.

A kanül behelyezése szerintem egy picit fájdalmasabb,mint egy vérvétel. Után meg egy picit fura lesz azt a kezedet használni. Éjszakára kiveszik? Mert a fürdés benne nehezen megoldható,mert víz nem érheti(zacsit húzz akkor majd rá)

Remélem,hogy neked elsőre be tudják majd tenni a kanült és akkor még a vénáid is épségben maradnak.:))

2017. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!