Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hidegbe, vagy hűvösbe miért...

Hidegbe, vagy hűvösbe miért alszik sokkal jobbat az ember?

Figyelt kérdés
Sokkal pihentetőbbet és jobbat alszok 18-20 fokba,mint 24-25 fokba,holott sokszor picit didergek,de mégis jó,ez miért van?

2017. máj. 14. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki jobban alszik kicsit hűvösebb szobában :) én ezt télen tapasztaltam amikor éjjelre levettem a fűtést akkor jobban aludtam, de most megint kezd 24 fok körül lenni a szobámban és már érzem hogy nem alszom olyan jól.
2017. máj. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dellfil ***** válasza:

Azért, mert ilyen a szervezetünk működése. A testhőmérsékletünk - ugyan kis mértékben - követi az alvási ciklusokat, illetve az ébrenléti-alvási periódusokat is. Csökken, növekszik, csökken... stb.

Megvan az alváshoz - a mélyalváshoz(!) - szükséges ideális hőmérséklet. Pl. 25°C-nál magasabb hőmérsékleten alszol ugyan, de a mélyalvási periódus kimarad, ezért nem igazán tudod kialudni magad. Összetörten, fáradtan ébredsz.

Az orvosok szerint is a 18°C hőmérséklet az ideális az alváshoz. Jól vetted észre, valóban pihentetőbbet alszol az általad is említett hőfokon. Nem bebeszélés. :)

[link]

Vagy:A hálószobában legkellemesebb a 18-19 °C, de kisgyermekeknél, kiváltképpen csecsemőknél ennél egy-két fokkal magasabb hőmérséklet kívánatos.


Részletek: [link]


dellfil

2017. máj. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!