Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Görcsös lábfájdalom és visszér...

Görcsös lábfájdalom és visszér ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kedves válaszoló!


Van egy darab felületes vénatágulatom, eddig nem okozott panaszt, de az elmúlt héten kényelmetlen érzés van a lábaimban és nem múlik.

Voltam gyógytornásznál a gerincferdülésem miatt, de nem az okozza.

Magnézium hiányos vagyok, emeltem az adagot (stresszes időszakom van természetesen nekem is épp), és olyankor kicsit jobb!

Viszont voltam a háziorvosomnál is, hátha az az egy csúnya visszér okozza a problémát. Azt a választ kaptam, hogy lehet, és nézessem meg szakemberrel, de mivel csak egy van és az is felületes, és sokat mozgok, egészségesen étkezem, így trombózistól nem kell tartani egyelőre.


Sok ülő, illetve sok álló munkát végeztem mostanában, de fiatal vagyok még ehhez úgy érzem.

25 éves nő.

Nem szültem még, terhes sem vagyok.


Amíg nem kapok időpontot az érsebészetre, mit tehetek az ügy érdekében?



2017. máj. 18. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kompressziós harisnya, 140 denes, amit megelőzésre is ajánlanak. Én pont egy hete voltam angiológusnál hasonlókkal, ő ezt javasolta, ha javul tőle a helyzet, akkor biztos, hogy visszér okozza a tüneteidet.
2017. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, munkához mindenképp kiváló, de az utcára nyáron mit vegyek fel?

Neked mióta tart?

2017. máj. 18. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Kompressziós harisnya tényleg nagyon jó! Nyáron elég kellemetlen, az tény. De ha tényleg a visszér okozza a problémádat, akkor sokat segít. Ezen kívül Lioton vagy SP54 gél,sok C-vitamin, illetve állítólag a magnéziumot javasolt kiegészíteni calciummal. ( A görcsöket sok esetben tényleg a magnéziumhiány okozza)
2017. máj. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Nekem a Herbioticum vadgesztenyés lábkrém nagyon bejön akár a belső fura érzések elmulasztására (merevség, dagadtság érzet, feszülés és egyéb leírhatatlan érzések), fél órán belül segít, de azt vettem észre, hogy ha rendszeresen (napi2x) használom, egy hét múlva az itt ott kilátszó sötét erecskék is eltűnnek a felszínről.


A másik, hogy magnéziumpótlásra legyél biztos benne, hogy jól felszívódó magnéziumvegyületet választottál és elegendő magnéziumot viszel be, vagyis ne a magnéziumvegyület mennyiségét vedd alapul, mert annak csak egy töredéke a magnézium. Pl. ne használj magnézium-oxidot, mert abból nem szívódik fel a magnézium; a magnézium-orotát és a -laktát a legjobb felszívódásúak, de az orotátban csak 6% a magnézium, ezért nagyon nem éri meg, a laktátban már kb. a duplája, ilyen van a MagneB6-ban, de azt is érdemes kerülni, mert az Innopharm magnézium-laktát ugyanilyen és feleannyiba kerül, vagy a dr Chen Mg forte. Meg a citrát is még jó felszívódású.

2017. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!