Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A narkolepsziát hogyan állapít...

A narkolepsziát hogyan állapítják meg? Milyen vizsgálatok vannak? Szerintetek az vagyok?

Figyelt kérdés

Valami nincs rendben velem, mindig sokat aludtam, és soha nem éreztem magam kipihentnek. Akár 16 órát is, és még tudtam volna. Egy ideje azt vettem észre, hogy napközben is időnként rám jön az álmosság, de nem azt érzem, hogy fáradt vagyok, hanem azonnal csukódik a szemem, dől a fejem előre, a kezemből kiesik ami éppen benne van...

Például ülök, olvasok valamit a telefonomon, a következő pillanatban érzem ahogy csúszik ki a kezemből és már alszok is. Vagy például nem tudok normálisan leülni könyvet olvasni, mert 1-2 oldal után alvás van. Ha moziba megyek (elég sokat járok), az esetek 90%-ában elalszok film közben, általában az elejét meg a végét látom. Itthon nem filmezünk, mert negyed óra múlva alszok. Munka mellett tanulok, suliban is hatalmas küzdelem az ébren maradás, sokszor arra ébredek, hogy folyik a nyál a számból... De elaludtam már a városi buszon is, ha kocsival megyünk valahova, ott is max. 10 percig tudok ébren lenni. Ezek miatt gyakran extrém mennyiségű koffeint fogyasztok, mert máshogy átaludnám a napot és az éjszakát is.

Először azt hittem valami pajzsmirigy probléma, mert szinte mindig fázom is, kivizsgáltak, minimálisan alulműködik, szedek rá gyógyszert régóta, szóval nem az a baj.

Gyakran előfordul, hogy nagyon rosszul ébredek, mintha nem tudnék mozogni. Olyan, mintha nem egyedül lennék, fura hangokat is hallottam párszor, még most is kiráz a hideg tőle... Azóta csak tv mellett tudok aludni még napközben is, felnőtt létemre rettegek a sötétben. Sokszor elalváskor is ilyen, amikor már majdnem elaludnék, jön ez a fura érzés. Néha olyan, mintha kezdenék megőrülni :(

Szeretném kideríteni, mitől vannak ezek, de félek ha ezt elmondom valakinek (főleg a végét), teljesen hülyének fog nézni.



2017. máj. 19. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el neurológiára.
2017. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor mi van? Elöször azt mondod hogy azzonal elalszol? Utána meg hogy ha csak a tv megy csak ugy. Akkor dobd ki a tv és nemlesznek az elalvások utána keress fel egy orvost aki megálapitha mi bajod van. Egyébként az ember minnél többet alszik annál fáradtabb lessz. Mozogsz? Kelj fel fuss egy kört meglátod jobban lesszel.
2017. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sötétben csak tv mellett tudok aludni. Ugyanúgy elalszok mint napközben, de ha pl beállítom hogy kapcsoljon ki 3 óra múlva, azonnal felébredek miután kikapcsolt. Miután az első olyan helyzet volt, hogy azt hittem felébredtem, de valószínűleg mégse mert olyan dolgokat láttam és hallottam amik nem lehettek ott, nem vagyok képes elaludni tv nélkül ha sötét van és egyedül vagyok. Ugyanis ha megint előfordulna, akkor arra foghatom, hogy megy a tv, onnan jön a hang és nem én képzelődök, hogy ül valaki az ágyam szélén, vagy hátulról a fülembe hörög úgy, hogy szinte érzem ahogy kifújja a levegőt, de se mozdulni, se kiabálni nem tudok.

Sportolok, mellette dolgozok több műszakban, egyetemre járok. Nem unalmamban találtam ki amiket leírtam.

2017. máj. 21. 02:04
 4/5 A kérdező kommentje:
És kedves #2, neked egy helyesírási szótárat tudnék ajánlani a problémádra... talán azért nem megy az értő olvasás.
2017. máj. 21. 02:06
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Én mindent végigjártam.


Az alváslaborokban történik a kivizsgálás a légzés kimaradás kivizsgálásán kívül nem értenek semmihez!


Izomtónus gyengülés estén jó gyógyszer az Anafranil kis adagban,mert egyébként álmosít.


A Ritalin álmosság kezelésre van, de nem ér semmit.


A Vigié (Modafinil)Waxix külföldről szerezhető be nagyon drágák semmit sem érnek.


Próbáld ki a D-vitamint ez feltölt energiával javítja az izomtónust.


Kipróbálhatod a DHEA-t is ez mellékvese hormon nemi hormonná alakul tovább ez Weben keresztül szerezhető be, javítja az energia szintet.


Érdemes megnézni nincsen gond pajzsmiriggyel, vagy nincsen-e vashiány.

2018. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!