Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ugrott fel a pulzusom...

Miért ugrott fel a pulzusom az egekbe nyugalmi állapotban? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval este volt és játszottam a gépemen, mikor hirtelen észrevettem, hogy a szivem nagyon gyorsan dobog. Először nem törôdtem vele de aztán egyre érezhetőbb volt. A fülembe és a torkomban éreztem, hogy gyorsan ver az átlagnál. Azonnal megmértem itthon a vérnyomásom. 140/70 és a pulzusom pedig 145 volt nyugalmi állapotban. Nagyon megijedtem az egésztől, itthon mondták hogy tegyek vizes ruhát a szívemhez, mosakodjak meg hideg vízben és igyak sok hideg vizet. Nos ez megis volt, utána lefeküdtem pihenni, de még aludni sem tudtam mert hallottam és éreztem ahogy ver a szívem. Szerintetek mitől lehetett ez? 175 cm magas, 95 kg és 18 éves fiú vagyok. Általában 75-95 a pulzusom nyugalmi állapotban. De 145?? A semmiből?? Nem értem ezt.. Még valami. Még mielőtt előjött volna ez az egész, bevettem egy voltaren rapid 50 mg-os kapszulát, mert lázás is voltam és eléggé megvoltam fázva. Az is kiválthatott nálam ilyet? .. Szóval srácok bármilyen választ meghallgatok. Köszönöm a figyelmet!

2017. máj. 28. 01:45
 1/6 TR75 ***** válasza:

Igen. A gyógyszer mellékhatása is lehet, a láz hatása is lehet, és a kettő együtt is lehet.

És még sok minden más is.

2017. máj. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a gyógyszer hatása, hanem a lázé. A folyadékhiány is okoz magas pulzus számot. Lázas allapotban pedig ugye alapból többet iszunk.
2017. máj. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem tudatos, stresszes, rejtett pánikzavarosak a tünet együtteseid. (az írásod szerint)

Fogyasztasz tudatmódosítót? Élénkítő szert - mert az is kiválthatja.

Gyógyszerrel kombinálva is.

2017. máj. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmilyen tudatmódosítót. Valamikor ha megfájdul a fejem, akkor is inkább lefekszem pihenni és nem veszek be fájdalomcsillapítót, csak néha. Minden nap cigizek, de nem sokat, naponta 6-10 szálat szívok csak el. Kávét is fogyasztok minden nap de csak keveset és gyenge kávét. Kicsit hipochonder vagyok, figyelem magam és néha beképzelek magamnak betegségeket is. De nem tudom mennyire lehet ennek köze ehhez. Pánikbetegségre is gondoltam már, mert régebben voltak pánikszerű rohamaim. De légszomjam nem volt, mikor felszökött a pulzusom. Vagy az is lehet, hogy most jön ki rajtam a sok idegesség? Mert mostanában elég sokat stresszeltem és magamba zárkóztam , depressziós is voltam mikor elhagyott a barátnőm.
2017. máj. 28. 13:01
 5/6 TR75 ***** válasza:

Ha hipochonder vagy, akkor ez simán lehet a stressz következménye.

Pánikroham egyik jellemző tünete a szapora pulzus is.

2017. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta megint megtörtént ma. Elszívtam egy cigit és előjött a semmiből az erős szívdobogás. Olyan volt mintha lefutottam volna párszáz métert. Utána kicsit beparáztam, de aztán elkezdtem mély levegőket venni és nem rá koncentrálni, utána elmúlt.
2017. máj. 31. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!