Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valaki a...

Lehetséges, hogy valaki a rövid intenzív terheléselet nem bírja, de a hosszúakat igen?

Figyelt kérdés

Emelkedőn nagyon nem megy a kerékpározás, hamar tolni kezdem, utolsók között érek fel.

De sima szakaszon nem haladok kirívóan lassan, sőt, inkább elől.

Gyalogtúrán se bírom az emelkedőt, lassan megyek, néha megállok, de aztán a túrát magát bírom, 20-25 km megy úgy is, ha elszoktam.

A combizmom fárad erősen mindkét esetben.

Úszni is bírok 2 órán át, elszokva is. De közepes tempóban. A gyorsúszást nem bírom megnyomni. Vagy túl gyorsan úszok és 25 m se megy, vagy lassabban megy sokkal több is.

Azt is észrevettem, hofy túrákon nekem nagyon nem jó a pihenő, utáma rosszabb.

Ezért 5-7 órán keresztül megállás nélkül szeretek menni, egyenletesen.



Lehet, hogy extrán nem bírom a rövid, intenzív terhelét, de jól bírom a hosszú távút?


25L


2017. máj. 29. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyrészt más izom dolgozik, másrészt az emelkedő sokkal nagyobb tüdő- és szívkapacitást kíván.
2017. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!