Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon a szívem fájhat? Vagy...

Vajon a szívem fájhat? Vagy csak a rossz póz miatt a tüdőm nyomom meg?

Figyelt kérdés

Súlyzós edzést végzek, és futok. 2 hete álltam vissza a futásra a súlyzózás mellé. Futás közben néha kicsit érzem a mellkasom, tompa, fájdalomnak nem is nevezhető érzés.


Éjszaka pedig gyakran érzek hasonlók, amikor úgymond rosszul fekszem, és nagy levegőt veszek.


Ez azért érdekes még, mert hamarosan műtenek (férfi mellnövekedés), és már voltak szokásos műtét előtti vizsgálatok, EKG, meghallgatott a doki, vérnyomásmérés, és mindenhol azt mondták, hogy edzett a szívem, lassú EKG (54 ü/min), vérnyomásom szinte pontosan az ajánlott érték, pulzusom 63 volt.


Azonban mégiscsak aggaszt, kicsit a dolog, átfutott bennem, hogy lehet, hogy még is nagyon elszokott a futástól a szívem?


19F


2017. jún. 16. 06:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen távokat futottál korábban? nekem is volt idő (főleg ahogy jött a hideg) mikor több hónap 3-4 is kimaradt a rendszeres futásból. Persze érződött a kihagyás, de ilyen gondok sose léptek fel pedig nincs olyan szupererős tüdőm:)

Ha nem egyenletes a futásod vagy helytelenül veszel levegőt, akkor előfordulhat ilyesmi.

De gondolom te is beleestél abba a hibába, hogy ugyanonnan akartad folytatni ahol abbamaradtxd

Szoktasd újra vissza magad. 3-4. Alkalom után már formában leszel! ;)

De ha erőssíteni szeretnéd a mellkasi, bordaközi izmokat, akkor járj el mellé néha úszni. Szerintem hasznosabb mint a súlyzózás.

A műtéthez sok sikert kívánok!:))

18L

2017. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!