Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek csípőprotézise...

Ha valakinek csípőprotézise lesz 18 éves kora előtt, az még lehet táncos?

Figyelt kérdés
Persze azt tudom, hogy sokkal gyakrabban kell új, meg ilyenek, de ha ezt bevállalja még lehet belőle az ami szeretne?

2017. jún. 16. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem.

De rohadtul nem kell 18 (vagy akár 28) alatt csípőprotézis senkinek.

2017. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Nekem (55 vagyok)azt mondták, 60 év alatt csak nagyon súlyos esetben ültetnek be, mert nem lehet cserélni, ha elhasználódik. A víz alatti tornán, amire járok, a lábkeresztezős gyakorlatoknál mindig szólnak, hogy azt a csípőprotézisesek nem végezhetik, mert kiugorhat a combcsont az ízületből. Szóval igazán nem tudom, hogy képzeled, vagy ez valami vicc volt? Elég morbid...
2017. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán,mert azért kímélni kell, és nagyon bonyolult cserélni (nem is nagyon szokták). Egyébként 18 évesen nem is hallottam még arról, hogy valaki kapott volna.
2017. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csípőprotézist ültetnek be, akár kisgyermek korban is, ha indokolt. Amikor engem műtöttek, volt ott egy csípőficamos kisfiú, talán olyan 11-12 éves, egy nappal utánam műtötték. Úgy verte mankóval, hogy szemmel alig bírtam követni :) Volt ott kisgyerektől kezdve, öregekig mindenki. A kedves #1-es válaszolónak...van az úgy, hogy szüksége van rá, akár súlyos betegség, akár trauma miatt.


Ami a cseréket illeti, valóban nem érdemes vele nagyon ugrálni, mert minél több csere van, annál nagyobb a rizikó, hogy nem rögzül normálisan(minden cserénél romlik a csontállomány) . 15-20 év a kihordása általában, ha 18 év alatt rakják be, akkor 2-3 cserével lehet számolni, ezt nyilván elhúzni, kímélni, amíg csak lehet.


Nagyon rossz olyan korlátokat megélni, amit előtte tudtunk csinálni, nálam a futás volt ilyen. 37 évesen, CN protézist kaptam, azóta nagyon rossz érzésem van, amikor elmegyek a futópálya mellett. Legszívesebben rámennék és hagy szóljon, de tudom, hogy csak magamnak ártok vele...


Rossz érzés, de ne táncolj vele...és ha még előtted a műtét, akkor kitartást, ha meg már túl vagy rajta, akkor mielőbbi felépülést! :)

2017. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!