Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kb 1 évig a műanyag edénybe...

Ha kb 1 évig a műanyag edényben melegítettem az ételt, abból lehet baj?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen mindig így tettem be az ételt (Bonappetit.hu) a mikrosütőbe,rajta a saját fóliájával. Kb 3 percet melegítettem. Ebből lehet később komolyabb problémám?

2017. jún. 22. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 5 éve szinte minden nap műanyagban melegítek. Semmi bajom nincs. Most úgy őszintén, mi bajod lehetne tőle?
2017. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen dobozok alján van jelzés, hogy milyen fajta műanyagból készül. Azt kikeresed, hogy melegíthető-e, bár elvileg kaját csak olyanban szállítanak az ilyen házhoz szállítós cégek.


De biztosan lesz olyan is, aki majd írja hogy gratula, 1 évig mérgezted magad mert kiolvadt a műanyagsav és társai.


Rajtad áll kinek hiszel. Hallottam már olyan rémhíreket is, hogy akarattal más ábrát nyomnak a dobozra, mert így olcsóbb, de persze az az anyag nem való melegítésre, de ez ellen csak úgy tudsz védekezni, hogy mindig kiszeded tányérba, meg ennyire paranoiásnak talán nem kell lenni. Legalábbis én, ha nem bíznék abban, hogy helyes ábra van a dobozon akkor nem rendelnék a cégtől, mert ahol egy fajta csalás van, ott lesz több is...

2017. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem BPA mentes műanyag volt, akkor nem tettél vele jót magadnak. De egyesek szerint maga a mikrózás sem mondható egészségesnek...

Rengeteg káros hatás ér minket nap mint nap, amiknek zömét nem vagy csak nehezen lehet kivédeni, egy részéről pedig nem is tudunk. Ha túl sok lesz a szervezetednek, majd jelezni fogja.

Csak annyit tudok javasolni, hogy amit tudsz, tedd meg az egészségedért (pl. ne egyél napi szinten műanyag edényben mikrózott ételt), és ne parázz azokon, amin nem tudsz változtatni (pl. a múlt történésein), mert a negatív gondolkodás is stresszforrás a szervezeted számára és megbetegíthet.

2017. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,mindenkinek ment a zöld! :)


Még nem néztem meg a műanyagok jeleit,de majd rápillantok. Természetesen ezen nem parázom utólag,hiszen már mindegy,csak egyik kollégám említette,így gondoltam rákérdezek erre a dologra.

2017. jún. 22. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!