Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBSre tippek, hogy elviselhető...

IBSre tippek, hogy elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem szélsőségesen súlyos IBS-em van, az egyetlen, ami használt, az a dupla adag hasfogó. Lopacut, Enteróbene, Reasec.

A Duspatalin semmit nem ér, kb. mintha franciadrazsét szednél, az étrendváltoztatás pedig még ennyit se.

2018. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az étrend változtatós dologgal nem értek egyet, a tippet köszönöm.
2018. jan. 21. 19:01
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, jó kiírom, mert biztos vagyok benne, hogy hozzám hasonlóan mások is végig böngésznek minden oldalt, hátha találnak valami megoldást (persze, persze orvos. Ha szerencséd van találsz valami jót).

Szóval már több éve küzdök IBSel, bár a gyógyszerkezeléseket csak olyan másfél éve kezdtem el(nem tudtam addig, hogy mi a bajom). Ezalatt rengeteg de rengeteg gyógyszeres kezelést próbáltam, étrendváltoztatás, vagy gyógynövényes (használt is csak nem annyira, hogy együtt tudják élni vele). VISZONT végre rátaláltam (vagy inkább anyám:d) a "colon sănătos" gyógyszerre. Biztos vagyok benne, hogy Magyarországon is elérhető (vagy inkább remélem) csak gondolom más néven. Ezt is több hónapig kell szedni, de már első szedéseknél elkezd hatni. Volt egy pillanatom amikor majdnem abbahagytam a szedését(szerencsére mégsem), mert hát türelmetlenség és rögtön akartam már valamit, ami használ. De így eltelt 4-5 hét és jól vagyok. Oké, most se vagyok teljesen jól, de nyugodtan tudok ide-oda menni, nem kell három órákat ülnöm a mosdóhelyen, szóval nagyon ajánlom.

Ami még a legjobban elnyerte a tetszésemet ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban, hogy gyógynövényes, szóval jep.

Jaj, amúgy meg nagyon tudom ajánlani, hogy vigyetek legalább egy-másfél liter szorongásra jó gyógynövényes teát suliba, munkahelyre ki hova jár ( bár emellé a gyógyszer mellé nem is igen kell,mert van benne vagy nyolc féle nyugtató hatású cucc) sokat kell majd pisilni, de tényleg használ úgy, ahogy. Nekem segített meg ezelőtt a gyógyszer előtt, hogy oké szenvedve bár, de ki írjam napot.

Remélem tudtam segíteni.

2018. ápr. 20. 16:12
 4/4 A kérdező kommentje:

bírjam*

Meg hozzá fűzném azt is, hogy lehet annyira nem vált volna be, ha nem nyugtattam volna le pöppet a szorongásom. Mert hát, ha a tetőfokára hág akkor aztán szedhetek bármit.

Plusz emelett se nagyon ajánlom az olyat, hogy csoki vagy nagyon nehéz kaját (de néha egy kis szalonna hagymával elfér :D)

Bár, nekem egyes emberekhez képest nem is olyan súlyos az esetem, de na meglátjátok majd ti.

2018. ápr. 20. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!