Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ismerősötök van akik...

Mennyi ismerősötök van akik néha tolnak valamilyen keményebb drogot?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, burokban éltem eddig a baráti körömmel, mert közeli ismerőseim közül senkiről se tudok aki próbált volna drogokat. Én most a "durvábbakról" beszélek, speed, eki, lsd meg ilyenek.


A mostani barátom, aki egyetemet végzett, intelligens, keményen dolgozó, jól ápolt, igényes satöbbi satöbbi srác, mindenféle drogokat kipróbált élete során és néha még most is tol ezt-azt bulikban és nekem ez teljesen új és érthetetlen dolog. Aztán kiderült hogy a barátai is ilyenek. Nem gyakran, de azért egy nagyobb buli kellékei az ilyen cuccok és a csajok is, akik közül többnek már gyerek van, régebben mindenféle ilyeneket kipróbáltak.


úgy érzem én valami kis álomvilágban éltem hogy nem tudtam ezekről.

Én mindig csak a "sötét" oldalát hallottam a dolognak, nem tudtam hogy tisztességes, jól kereső, jó fej emberek, családapák, anyák is toltak/tolnak ilyen cuccokat.


Szóval ti hogy látjátok ezt a ti ismerőseitek körében? Mennyire mennek ezek a dolgok? Vagy mégis csak ez a társaság ilyen "deviáns"?



2017. júl. 13. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen ismerősöm.

Olyan persze van, aki élete során, fiatalabb korában kipróbált ezt-azt. Nem látom azt olyan rossznak. Aki nem függő, abból nem lesz lepukkant drogos, akit semmi más nem érdekel.

2017. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

a speed és az eki sosem volt durva drog.

(a kokain és a heroin durva, de azt aki tolja az nem alkalmanként tolja.)

én olyan világban nőttem fel ahol ez alap volt.

a suli ahova jártam benne van most is az országos első harminc gimiben, de az osztályban nagyon kevesen voltak akik nem toltak semmit (pl én)

volt hogy matekórán leesett egy osztálytársam a szélről, mert a szünetben túladagolta a morfiumot.

egyik osztálytársam elvonó miatt később érettségizett, és egy megint másik osztálytársam pedig kimaradt, mert felvették a Maxim klubba táncosnak.

Lehet azért nem figyeltél fel eddig drogosokra, mert olyan családban élsz ahol kevés a pénz.

A drogok sokba kerülnek, olyan családokban jellemző ahol van pénz szarásig, de szülők sehol mert dolgoznak, stb.

Az elit beíratja a kölkeit a menő gimikbe, aztán ott a kölkök hülyére tolják a cuccokat apuci pénzén.

Ez volt a 90-es évek.

Nem tudom most hogy van....

2017. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát úgy értettem most a durvát, hogy "drog drog"... Mert gondoltam hogy majd valami okoska jön azzal, hogy a kávé is drog meg az alkohol is...

Az hogy tényleg ezen belül ezek mennyire durvák/nem durvák, azt már nem tudom, nekem ami nem pia/fű az már durva :)


Én kisvárosban nőttem fel, én arra gondoltam, ez okozta ezt a kis rózsaszín buborékot.

De ki tudja, lehet hogy csak simán nem jártam olyan társaságba.


Sőt már arra is gondoltam hogy közelebbi barátaim, akikkel bulizni nem szoktam, azok is tolnak ilyeneket, csak nem beszélnek róla. Kíváncsi lennék mi az igazság :)


Köszi a válaszokat!

2017. júl. 13. 22:41
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
A létező legdurvább drogok a nyugtatók (xanax, frontin, rivotril). Nagyon könnyű hozzászokni, és nehezebb letenni, mint a heroint. Több ismerősöm is van, akik rendszeresen szedik, és abban a tudatban vannak, hogy ők csak gyógyszereket szednek, közben pedig már drogosok.
2017. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:(

Durva!

Szerencsére a barátomnál semmi ilyen nincs, de számomra akkor is egy eddig ismeretlen világ tárult fel.

2017. júl. 13. 23:14
 6/11 anonim ***** válasza:
És mi van veled? Melyik pillt választod kicsi Neo? :D
2017. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát én megmaradtam olyannak, amilyen voltam, és még csak kipróbálni sem próbáltam ki semmit. Szerencsére a barátom abszolút nem is kérdezte soha, hogy nem akarnám-e, nagyon kerüli ezt az egész témát és azt hogy bármilyen szinten ilyen irányba tereljen. Ügyes is benne, mert soha meg sem fordult a fejemben hogy csak azért mert ő csinálja, nekem is ki kellene próbálnom. És neki így is jó, sőt... Úgyhogy nincs gáz :)
2017. júl. 14. 00:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Én magam elég sokmindent kipróbáltam, az utóbbi időben ritkán, párhavonta tolok bármit is (általában füvet, de néha mást is). Soha nem volt komolyabb problémám, vagy függőségem, pedig gimiben sokat szívtunk, meg más is volt ott bőven :D

Volt osztályomból (Tudtommal) senki nem lett függő vagy ilyesmi, mindenki éli az életét azóta.

Az alkohol kb a speed-el van egyszinten amúgy. Jó eléggé más a kettő, de alkohol "túladagolásba" ugyanúgy bele lehet halni, tud nagyon durva fizikai függőséget kialakítani stb. Csak ennek ugye "van hagyománya, meg hát egy kupica pálinka jót tesz blablabla". Igazából ennyi a külömbség.

2017. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es

Hagyjuk ezt az áltudományos dumát!

2017. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző, manapság már a szegény is drogozhat, mert nem annyiba kerülnek, mint a 90-es években.

Sok osztálytársam tolta, általában csak könnyűeket, fű, vagy fűszármazék, spuri, kristály, angyal meg mit tudom én. Egy gyerek volt aki lsd-t tolt. Meg persze ittak, meg tolták a nyugtatókat.

Ezek olyan árú cuccok, hogy délután, hétvégén diákmelózik, maszekol és simán megveszik abból, szóval az egész iskolát végig tudja drogozni. Olyanról nem tudok aki kemény cuccot tolt volna.


Ma felnőtt fejjel, hát pár emberrel találkoztam aki egyértelműen be van tépve, de azon kívül nem sok. A kemény drogosokkal nem igazán futsz össze egy átlag utcán.


Az alkoholhoz egyedül a füvet lehetne hasonlítani, de csak is a tiszta füvet. Nem a szintetizált szarokat. Az összes többi ezerszer jobban pusztít az alkoholnál.

2017. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!