Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi az az idő, ameddig, ha...

Mennyi az az idő, ameddig, ha a tűző nap sütné a fejem, napszúrást kaphatnék?

Figyelt kérdés

Mostanában ezen a héten mindig minden nap gyalogolnom kell 2 km-et ami 20-22 perc.

Ráadásul a tűző napon 12 óra környékén.

Ma nem tettem semmit a fejemre,meg sem vizeztem a hajam csak mentem. Gondolom napszúrást azok szoktak kapni akik órák hosszáig kalap nélkűl a napon vannak és egy ponton,a fej tetőt süti a nap.

Én ma 20 percet gyalogoltam a fejem sütötte a nap de nem egy ponton hanem forgattam picit a fejem,hogy ne egy ponton süsse a nap.

Amikor szél van akkor már jobb,kevesebb az esély a napszúrásra,sőt 11-15 óra között a legesélyesebb,hogy napszúrást kapunk,15 óra után nem annyira. Én ezeket tudom.


Viszont érdekelne,hogy mennyi ideig kellene ahhoz a napnak sütni a fejem,hogy napszúrást kapjak?


Ezt azért kérdezem,hogy ha 20 perc alatt nem kapok napszúrást,máskor is elmetek kalap nélkűl indulni,de ha annyi idő is elég,hogy napszúrást kapjak,feltétlen teszek kalapot.

Csak azért nem szeretek kalapot tenni,mert beleizzad a fejem és kellemetlenűl viszket a fejem bőre,ha lehet nélkülözni szoktam a kalapot.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2017. aug. 2. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más. Én például ha 15 percet folyamatosan tűző napon vagyok, már akkor rosszul leszek este vagy másnap. De persze nekem sötétebb a hajam, főleg nyár elején. De szerintem tényleg teljesen személyfüggő. Van , aki órákat lehet a napon,meg se kottyan neki.
2017. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a TARKÓT éri a tűző nap, attól lehet napszúrást kapni. Ugyanis ott fut az a két fő artéria, ami az agyat ellátja vérrel. Ezért azt kell védeni elsősorban.
2017. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudnám megmondani.
2017. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!