Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tételezzük fel, hogy 30 fok...

Tételezzük fel, hogy 30 fok meleg van. :D Le akarjuk hűteni magunkat. És jön az ötlet. Jég hideg VIZET ERESZTEK A CSAPBÓL ÉS MINDKÉT KAROMAT A VÁLLAMIG ODA TARTOM 2 PERCIG. MAJD MEGTÖRLÖM. Ennek lehet tudományos alapja?

Figyelt kérdés
Az ötlet azon alapul, hogy a meleg vér kifelé áramlik, így a vér lehűl és a vérkeringés miatt visszaáramolva lehűti a testet. Ez igaz lehet? (nálam bevált) Káros lehet?
2010. máj. 24. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Szerintem ez csak neked újdonság.

2. Igen, káros lehet, mert tönkreteszi az ízületeidet és nem kicsit leszel reumás idős korodra.

2010. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha hirtelen hűtöd le magad,annak szívritmuszavar lesz a következménye.
2010. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BeerHunter ***** válasza:
78%
Hatásfok szinte 0, mivel összehúzódnak az erek, pont azért, hogy ne hűljél ki. Egy hideg innivalóval többre meész.
2010. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szoktam nyáron azt csinálni, hogy a csuklóm belső részére, ahol az erek közel vannak a bőrhöz, hideg vizet engedek. Tapasztalatom szerint használ.
2010. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!