Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti hova teszitek a hüvelykujja...

Ti hova teszitek a hüvelykujjatokat WC papír használatakor? A levegőben van, vagy a papír szélén?

Figyelt kérdés
2017. aug. 14. 00:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a papír szélén
2017. aug. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem is.

Neked nem lesz néha olyan az ujjad? Én próbáltam úgy, hogy ne érjen a papírhoz, de nem nagyon megy úgy. Vagy legalábbis tovább tart megtörölni.

2017. aug. 14. 01:49
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelykujj nélkül elég nehéz megfogni, pláne megtartani is valamit.
2017. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És pontosabban hova érdemes tenni a hüvelykujjat? A papír alsó szélének a közepére, vagy az alsó szélének a jobb oldalára?

Tudom, hogy nagyon hülyén hangzik a kérdés, de nem sok embert láttam eddig feneket törölni.

2017. aug. 14. 22:19
 5/15 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: hova érdemes tenni annak érdekében, hogy semmi se menjen rá, aminek nem kéne.
2017. aug. 14. 22:22
 6/15 Röcsögei Péter ***** válasza:
Nem mindegy? Csomó embert láttam, aki nem szokott kezet mosni, mikor kijön a budiról. Ezért én kézfogás után is 3x szappannal mosok, mert olyan lehet. Aki volt iskolás 90-es években, az ritkán látott wc papírt. Annak az árát is lenyelték. Maradt a csupasz kéz a törlésre, majd alapos kézmosás 8x. Szappant egyszerűbb volt hordanom magammal, mint papírt. Az volt az igazi luxus egy iskolai mosdóban! Még ajtó sem volt, és csoda, ha jött a víz a csapból. Soha nem mutogattam a szappant, mert akkor mindenki el akarta kérni. Szégyen, hogy fővárosi sulikról így kell beszélnem. A gyerekkorról a nyomor és s sz-rszag jut eszembe, soha nem lennék megint gyerek.
2017. aug. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ufipufi válasza:
100%
jo szar gyerekkorod volt. igaz hogy nem volt budipapir, de volt fuzet vagy esetenkent akar konyv.
2017. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 ufipufi válasza:
es a kerdesre valaszolva: a papir jobb sarkat szoritom a huvelykujjam es a tenyerem szele koze mindig 2reteg papirt hasznalok ugy nem szakad be.
2017. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ettől szerintem nem kell megijedni. :)

Három egységnyi perforált lapot egyben szoktam leszakítani és háromba hajtani. Hüvelykel megcsippent a lap kezdéskor, de mikor kényes hely közelébe ér, már csak a túloldalon érek hozzá a középső 3 ujjal. A mozdulat után a tiszta oldal megcsippent és így dob/ejt a kagylóba. Ezzel ritkán van baj.


Ellenben a lap még így is kiszakad néha, vagy félremegy a vágányban és akkor a kéz bizony kompromittálódik.

A kézmosás persze mindig alap, de hideg a víz a maradványszag ellen nem sokat ér. Csak halkan jegyzem meg, hogy bacik ellen is mérsékelt, mert a normál szappan nem igazán antibakteriális! Szóval a tisztítás inkább optikai (látszat) dolog, illetve mérséklő hatású, de nem megszüntető. Amúgy nézz meg egy villamos fogódzót vagy egy PC klavit, egeret mikroszkóppal. Rosszabb, mint a budi ülőke, az ottani vízcsap vagy akár a WC kilincs...

Meg ha valakivel nem fogsz kezet, mert fura szaga van, a tárgyakat (pl. csapm, kapcsoló, kilincs, csengő, billentyűzet, kéztörlő) meg gond nélkül tapizod utána.

Vannak tudományos tesztek is erről a témáról, ami alapján egy toalet ülőke is jobb állapotban van, mint az ilyen tárgyak felülete baci szempontból.


Amúgy egészséges emberrel szerintem orvosi értelemben nincs akkora baj ezzel, mert hasonlók a bélflóráink egy adott közösségben.

Hatása akkor van, ha más közösségbe utazunk és még nem alkalmazkodtunk a helyzethez. Ilyenkor néha van is némi hasmars pár napig pl. az idegen kóli törzsektől. Ezt leszámítva nem árt néha az ilyen, mert immunrendszerünk legalább edzésben tartja. Ha az orvos javasolja az esti kocogást, akkor az immuntornát miért nem? :)


Ismerek a családban patikában, kórházban dolgozó tisztaságmániásokat. Minden steril, állandóan fertőtlenítenek otthon, mindenütt az a jellegzetes fertőtlenítő illat. Így aztán minden évben elkapja az egész család náluk az összes influenzát, náthát, kórságot, mert minden ellen lehetetlen védekezni állandóan, az immunrendszer meg le van nekik gyengülve ugye egyrészt a baciszegény környezettől, másrészt meg a vegyszerektől. Ha Afrikába, Indiába utaznak, végig hasmarsuk van nekik mindig, pedig évente többször is van, hogy menni kell...


Egyik cimbora szintén ilyen helyen dolgozik. Na az teljesen más. A földre leesett ételt felkapja, a port leveri, majd a kaját mosás nélkül megeszi. Zöldséget meg nem mosná étkezés előtt, mert szerinte amit a víz levisz, az nem bántja. Ami meg bántja, azt pedig a tiszta csapvíz nem viszi le... (Kutató-biológus-tanár a srác) Szóval sose láttam, hogy hasmarsa lenne, 3 évente egyszer beteg, akkor is kikúrálja magát gyógyszermentesen max. 3 nap alatt. Nepálban volt két évet, az első 3 nap azt mondta, hogy hasmarsa ugyan nem volt, de 3 napig kicsit hígabb volt a széklete, mire beállt a normálisra.... (legtöbb ember aki oda megy, egy hétig f.sik, mint a vadludak) Szóval tudom nem túl guszta dolgok ezek, de felesleges túlmisztifikálni, vagy pörögni folyton ilyesmiken. Aki meg állatot tart, az eleve másképp veszi, hiszen rendszeres, hogy ki kell almozni, vagy hozzá kell az ürülékhez érni. Az emberé semmivel se rosszabb annál, legfeljebb egyes összetevői mérgezőbbek, mások meg kevésbé azok. Összességében kb. ott van.

Nyilván egy HEPA-s beteggel ha tudom róla, akkor kevésbé szívesen kezeznék, illetve mennék a mosdóba kezet mosni, utána esetleg a kilincsről, törölközőről, stb. meg visszakenni azt a virnyékot, amit esetleg a parola után lemostam a mancsomról. :)

2017. aug. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az évtized kérdése!
2017. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!