Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mérgező-e az apró mágnesdarab?

Mérgező-e az apró mágnesdarab?

Figyelt kérdés
Lehet-e baj abból, ha egy 1mm-es mágnesdarab belekerül a levesbe?

2017. aug. 14. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Ha megeszed, esetleg lehetnek gyomor meg bélproblémák, de maga a mágnesesség nem mérgező, ha erre gondoltál.
2017. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Arra voltam kiváncsi, hogy akkor mérgező-e, ha 1 mm-es darabot véletlenül lenyelünk?
2017. aug. 14. 12:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem mérgező.
2017. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
de kellemetlen lehet ha megakad a torkodon. amúgy miért nem szeded ki a levesből?
2017. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
mert annyira pici, hogy nem is látom
2017. aug. 14. 13:14
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem a mágnesezettsége a lényeg, hanem hogy egy fémdarab belekerült a levesbe.

Én nem szívesen enném meg azt a levest, magát a fémdarabot pedig mindenképp ki kéne szűrni belőle. Az ún. állandó mágneseket vasból vagy nikkelből vagy kobaltból gyártják (vagy más átmeneti fémből). A főzés közben a szilárd fém kis része beleoldódhatott a levesbe, tehát a lé is tartalmaz fémet.

Nos, a könnyűfémek annyira nem ártalmasak, mint a nehézfémek (ólommérgezés!), de azért egy fémdarab jobb, ha mégsem kerül bele a szervezetedbe.

2017. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még akkor is ha extrém pici?
2017. aug. 14. 13:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire tudja a szervezet megbontani az anyagát. Ha semennyire se tudná, akkor az egész kijön a széklettel és nincs gond. Viszont a gyomorban pl. sósav is van. Amennyit ez leold a fémből (és szerintem valamennyit leold) az beléd épül. Mondom, a nehézfémek az igazán veszélyesek, de én könnyűfémeket sem szeretném, ha belém oldódnának. Igaz, pl. alufóliát (alumíniumot) széles körben használunk sütésnél. Biztos előfordul néha, hogy egy icipici darabka leszakad és a tepsibe pottyan és nem veszik észre. Illetve a 150-200 fokos sütőben valamennyi alumíniumgőz keletkezik és az lecsapódik a sült húson. És látod, ezt abszolút veszélytelennek tekintik, évtizedek óta forgalmazzák az alufóliát erre a célra.

Egyébként én abban bíznék, hogy óvatos evéssel még a nyelveddel is észrevennéd a fémdarabot. Mint ahogy pl. sertéshús-levesben a pici csontszilánkokat is észre szoktam venni és ki is szoktam venni a számból. De mivel ez egyszeri alkalom, remélhetőleg a szervezet tolerálni tudja, ha le is nyeled.

Attól pedig nem tartanék, hogy a belső részeket megkarcolja, felsérti, kilyukasztja. Azt mondják, még egy szálka sem okoz bajt a belekben, ha a torkodon már lejutott.


Azért annyit hozzátennék, hogy nem vagyok orvos. Az igazi az lenne, ha orvos mondana erre valamit.

Elvileg a szervezet sok mindent kibír, ha nem nagy tételben, rendszeresen kapja.

2017. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szűrd át a levest, vagy dobd ki.
2017. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De most komolyan, belefőzöl rövidesen egy trafómágnest ledarálva, vagy mi ? Akkor már inkább a cipőfűzőt javaslom.
2017. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!