Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen Littmann fonendoszkópot...

Milyen Littmann fonendoszkópot vegyek? Mire kell figyelni egy fonendoszkóp vásárlásnál (pl. kétcsövű/egycsövű legyen)?

Figyelt kérdés

2017. aug. 22. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen célra szeretnéd használni?
2017. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Orvostan hallgató vagyok
2017. aug. 22. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én fonendoszkóp és auszkultáció fétisiszta vagyok, van egy pár Littmannom, elektronikus, kardiológiai és classic is, melyiket vennéd? A Littmannok nagyon jók, szerintem egy orvostan hallgatónak a Classic III ami megfelelhet.
2017. aug. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4%
A fonendoszkóp két célra szolgál.Az egyik az orvosi, a másik a presztízs - azaz hogy lássák, hogy orvos vagy - vagy in spe leszel. Utóbbiban (csak az utóbbiban) fontos a márka, meg az egyáltalán, egész addig, míg ki nem találnak az orvosoknak egy jobb "rangjelzést". Orvosi célra a 50 Ft/méter pvc csö is jó, kapható pl. autósboltokban...
2017. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, vettél-e már, de az utolsó baromságokat ír.

Semmi presztízs nincs a fonendoszkópban, rengeteg orvosnak van Littmann... Szakmán belül inkább a beosztás számít (rezidens, szakorvos, adjunktus, docens, prof).

Ha megnéztek amerikai kórházas sorozatot vagy filmet (pl a Dokik c sorozat), ott a nővéreknek is van saját fonendoszkópjuk. Semmi felvágás meg menőzés nincs ebben. Hallgatja a betegek bélhangját, szívzörejeket, szívhangokat, légzését... Egynap X beteget megvizsgál, hova tegye? Nyakba a legkényelmesebb.

De nehogy már nagyzolás és felvágás legyen, hogy vesz egy orvos egy normális fonendoszkópot... Akkor az is presztízs és nagyképűség, hogy neked (utolsó) okostelefonod van, és nem egy Nokia 3310-es szintű telefonod? Ha egy orvos nem megy vissza a középkorba műszerek tekintetében, akkor már nagyképű és a presztízsét erősíti? Vicc... :D (megjegyezném, hogy az 50-70 ezres még nem is drága, a drága kategória a 180 ezres elektromosnál kezdődik)

2017. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!