Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyadékhiányom van?

Folyadékhiányom van?

Figyelt kérdés

Sokszor szinte ok nélküli fáradság tör rám. Mindig megvan a 8 óra alvás, van hogy több is, lefekszem időben és tudok normálisan aludni, nincsenek alvásproblémáim. Ennek ellenére van, hogy elalszom délután vagy legszívesebben csak az ágyamban lennék.

A fejem is szokott fájni.

Hullik a hajam, nem drasztikusan, de jobban, mint kellene, de már alapból vékonyszálú.

Száraz a bőröm és a szám, az egyik ujjam kicsit ekcémás, ritkán a szememet is száraznak érzem.

Sokszor azt tapasztalom, hogy amikor például lefekszem, utána felkelek, kicsit megszédülök, de ez pár másodpercig tart.


Kb. napi 1 litert iszom meg, tudom hogy ez kevés, de hiába erőltetem, egyszerűen nem tudok többet inni, főleg nem vizet. Nem kívánom vagy pár kortynál több nem megy le.



2017. aug. 23. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és hidegek a lábfejeim. Ez nem tudom mennyire számít.
2017. aug. 23. 12:48
 2/8 anonim válasza:
A fáradtság sok embernél mindennapos, lehet azért mert későn fekszel le, túlhajszolod magad a kelleténél, vagy csak az elméd annyira elfáradt, hogy nem tudsz éber lenni. Az ember nem csak fizikailag tud elfáradni, hanem a gondolkodás még inkább lefárasztja az embert. A Silva féle agykontroll azt mondja, hogy az agy 20 percig tud csak nagyon aktív lenni, utána két-három perc szünet és így tovább. Ugyanúgy el lehet fáradni a semmit tevéstől is, ha eleget mozogsz, akkor a véred könnyebben áramlik, (illetve besegíthetsz folyadékkal) a véráramlás több oxigén. Ha kevés az oxigén akkor az agyba is kevesebb oxigén lesz, és akkor az ember kezd elfáradni. A szédülésről annyit mondanék mint saját vélemény, hogy a vércukorszinteted tartsd a megfelelő szinten, táplálkozás napi háromszor, reggel mint egy király, délben normálisan, este mint egy koldus, 11 után már nem ajánlatos enni, kivéve ha hízni szeretnél. Folyadékhiány kiszáradással mutatkozik meg, nagyon-nagyon fontos, hogy tele idd magad, ha nem kívánod a vizet, csinálj limonádét belőle, vagy akár teát. A száraz bőr lehet akár egy tustfürdőtöl is, a Baba tustfűrdők kiszárítják a bőröd rendesen, de lehet enyhe allergiád van az egyiktől és ezért száraz a bőröd. Ekcémával menj orvoshoz, ő meg tudja mondani mi lehet a probléma. Remélem segítettem:)
2017. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valószínű, egy liter az édeskevés.


Ha víz nem megy - nekem sem -, akkor ízesítsd, vagy tea, limonádé, levesek, gyümölcslé.

2017. aug. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, kipróbál amiket mondtatok.
2017. aug. 23. 21:48
 5/8 anonim válasza:
ooo az is eszembe jutott, hogy szokj rá a vízre, hülyén hangzik, de ha azt iszol mindig, akkor semmi mást nem fogsz inni. Mindenben cukor van, vagy más anyag a löttyökben, de a víz megmarad kártékonynak.
2017. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-,ös aki rosszul van a víztől az nem fog tudni rászokni.


Én kizárólag a szénsavas vizet tudom meginni magában, a mentestől, csapvíztől hányok :(

2017. aug. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rosszul tőle meg nem hányok szerencsére, csak egyszerűen szerintem nincs semmi íze, így annyira nem kívánom, de megpróbálok rászokni. Egyébként ásványvizet szoktam inni, nem csapvizet.
2017. aug. 24. 11:14
 8/8 anonim válasza:
6-os, na ezaz, hogy a kérdező nem hány tőle
2017. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!