Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyérrel milyen orvoshoz...

Aranyérrel milyen orvoshoz kell fordulni?

Figyelt kérdés
Szerencsére nem vagyok egy nagy orvoshoz járós, így nem tudom. Néhány napja néha "csak úgy" fáj, nagywc-zésnél mindig, meg kb egy napig vérzett is olyankor, de az hamar elmúlt. Először arra gondoltam, hogy csak túl nagyot sikerült, előfordul ugye, hogy olyankor is kicsit érzékenyebb, de gondolom, az nem tartana napokig. Háziorvos, és ő majd továbbküld? Vagy vegyek vmit a patikában, és ha pár napig nem segít, elég akkor menni? Háziorvoshot legkorábban hétfőn tudok menni, mert a munkám miatt pont most egy hétre el kellett utaznom...

2017. aug. 30. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha hétfőn tudsz menni, akkor addig vegyél ezt, és használd legalább napi kétszer.


[link]


Ne csak kend be körülötte, hanem kicsit nyomjál is be, legalább egy negyed borsónyit a végbélbe kb 3-5 cm mélyen ha bírod. Elsőre pulzáló- lüktető érzés lesz majd, és idővel elfog múlni.

Szerintem vasárnapig elfog múlni, vagy legalább mérséklődik, ha nem akkor már nagyobb a gond.


Majd írd le, hogy használt-e hétvége felé.

2017. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi a tanácsot.
2017. aug. 30. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Sebészetre kell menni, ott megnézik és felírnak rá valamit, illetve ha nagyobb a gond, akkor adnak beutalót proktológushoz.
2017. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló kérésére helyzetjelentés.

Használt a kenőcs, köszönöm. Az egyetlen tünet, ami még van, a nagywczésnél egy kis fájdalom. De néhány napja még kb elviselhetetlen volt a fájdalom és utána 5-10 percig feküdtem fújtatva (és még akkor sem múlt el teljesen, csak akkor már tudtam létezni), mostanra pedig kb 2 másodpercig érzem erősebben (de messze nem olyan durván, mint mikor kiírtam a kérdést), és mire megmosom a kezem, már el is múlik a fájdalom. A random fájások megszűntek, már semmilyen "hirtelen" mozdulatnál nem érzem. Vért sem láttam már napok óta. AZ elején mintha éreztem volna egy kis dudort, azt mostanra akárhogy tapogatom, már nem találom szerencsére. Úgyhogy azt hiszem, kifelé jövök már belőle. Köszönöm mégegyszer a tanácsot!

2017. szept. 3. 10:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy mész kifelé belőle.


Igen, az elején érződik egy kis dudor külsőleg is. Ez idővel elkezd visszahúzódni. Onnan fogod tudni, hogy már teljesen felszívódott, hogy a kisujjadat, vagy a mutatóujjadat kicsit a végbélbe nyomod (max körömnyit), és ha nem érzel egy kis tömlőszerű képződményt valamelyik oldalán a végbél falában (mint egy ér), akkor megszűnt.

Ha most csinálod, akkor vélhetően érezned kell egy kis dudorodást- tömlőszerű képződményt belül a végbél falában. Mondom teljesen olyan, mint egy megduzzadt ér a karodban- lábadban (hivatalosan is vénatágulat).


Idővel felszívódik teljesen, bár az arra hajlamosaknál innentől előtud jönni erőlködésnél. Ez az erőlködés lehet bármi, akár egy jégen megcsúszásból adódó megtámaszkodásos befeszülés, vagy egy súly emelése, egy váratlan hirtelen lépcsőzés, egy kicsit keményebb- szorulós nagy vécézés stb stb szóval sok minden visszahozhatja. Elvileg ha a hasizmod, és a hátsó farizmok edzve vannak, akkor valahogy ez az erő eltud oszlani, ami a hirtelen erőlködésnél előjön, de ezt az anatómia tanárunk is mint klinikai tapasztalat mesélte.

2017. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!