Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hasamra hízok. Mit tegyek?...

A hasamra hízok. Mit tegyek? Tini vagyok!

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és 100 kiló körül. Nem is ezt tartom a nagy bajnak, hanem hogy ez a rengeteg kiló mind a hasamra rakodott rá, persze nem pálcikák a combjaim sem, de az a helyzet, hogy amíg a combomra jó egy 44-es nadrág, addig a hasam miatt csak egy 50-eset tudok összegombolni.

Tudom, tudom, tudom! Ezerféle olyan választ fognak írni a legtöbben, hogy fogyjak le, satöbbi. Nem az a baj, én ducin (na jó: kövéren) elfogadnám magam, csak ne lenne akkora a hasam mint egy sörhasas palinak, vagy egy 7 hónapos terhes nőnek. Elég jól be tudom húzni amúgy, de egyfolytában nem tudom úgy tartani. Más tinik is vannak akik 80-90-100 kiló körül vannak, de azok sem ilyen gusztustalanul, hanem szép arányosak. Azt még hozzátenném hogy genetika... Segít a felülés valamennyire?



2017. szept. 1. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Persze. Tornázz, az a lényeg. Főleg a hasadat foglalkoztasd. :) Sok sikert!
2017. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

Nem akarlak bantani, de 14 evesen 100 kilosan nem kene a genetikara hivatkozni.... :)

En 14 evesen 89 kilo voltam, az osszes csaladtagom tulsulyos, de megis le tudtam fogyni majd 30 kilot! Onfegyelem es mozgas kellett hozza, a tobbi kifogas!

2017. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem ott hivatkozok a genetikára hogy híztam, hanem hogy hasra!
2017. szept. 1. 10:36
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is oda hízok rögtön, sajnos. Hasizomgyakorlatok segítenek. Az oldalsó hasizmokat még a hastánc is erősíti, ha tetszik az ilyesfajta mozgás.
2017. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

1. 14 évesen nem kéne elfogadnod hogy 100 kiló vagy, hacsak nem vagy minimum 180 centi.

2. "Más tinik is vannak akik 80-90-100 kiló körül vannak, de azok sem ilyen gusztustalanul, hanem szép arányosak."

Hidd el, sok elhízott tininek főleg hason van a felesleg. És korántsem néznek ki olyan jól mint pl.: a plus size modellek.

3. "Segít a felülés valamennyire?"

Nem. Az erősítő gyakorlat, ráadásul inkább az ágyékot terheli.

4. Nincs helyi fogyás, remélem tudod. Úgyhogy nincs mese, kénytelen leszel keményen diétázni és sportolni.

Mozgás: Ha szép izmokat akarsz akkor erősítő gyakorlatokat kell csinálod, pl.: hasprés, guggolás, plank, stb. És nem 1×5 hasprés, és le van tudva az edzés, hanem minimum 3×10 hasprés például. Emellett még fontos a kardio is: Futás, biciklizés, úszás, stb.

Itt egy példa edzésterv: bemelegítés, majd 5×5 fekvőtámasz, 5×10 hasprés, 3×15 guggolás, végül fél óra biciklizés/szobabiciklizés.

Fogyni amúgy főleg kalóriadecifittel tudsz. Vagyis kb. 15-20%-kal kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit a szervezeted igényel. Amúgy elég ha először fokozatosan csökkented a napi ételadagod. Ha szoktál chipset, csokit meg ilyen egészségtelen műkajákat enni, meg kólát, energiaitalt inni, arról sűrgősen szokjál le!!! Jó, ha egy társaságban megkínálnak, egy keveset lehet enni/inni, de amúgy ne.

Tarsd be a napi öt étkezést. Koplalni meg ne koplalj, semmikép. Neten amúgy vannak fent diétás étrendek. Pl.: [link]



Ui.: Remélem tudtam segíteni a válaszommal, és semmi rossz szándék nincs és nem is volt bennem!

2017. szept. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezt kihagytam: Ha elkezded az edzést és a diétát akkor lehet először nem a hasadból, hanem pl.: a melledből fogsz fogyni. Sajnos ez a hátránya a fogyókúrának.
2017. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Még diétázással kapcsolatban: Diétás étrendet dietetikus segítségével is össze tudsz állítani.
2017. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Jól nézhetsz ki (:
2017. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én imádnám a hasadat!
2017. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Képet
2017. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!