Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SeGamma-GT 72U/l ( 11-50)...

SeGamma-GT 72U/l ( 11-50) illetve MCHC 373 g/l ( 320-360 normál tartomány) mit jelent?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

azt meg tudom mondani hogy a Gamma gt-t májbetegségek gyanúja esetén szokták vizsgálni (GPT,GOT/AST-vel egyyütt)


MCHC:

Átlagos sejthemoglobin-koncentráció (angolul Mean Corposcular Hemoglobin Concentration – MCHC). Az MCHC az egy VVT-re vetített, számított hemoglobinkoncentráció. Emelkedett MCHC-értékekkel (hyperchromia, fokozott festődés) járnak az olyan betegségek, amelyekben a hemoglobin kórosan magas koncentrációban van jelen a VVT-kben, például öröklött (herediter) szferocitózisban (egy viszonylag ritka veleszületett rendellenesség).

2010. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

de ezt te magad is kikereshetted volna a [link] oldalról


esetleg ha felteszed a kérdésed a weborvosra akkor ott esetleg még többet is tudnak neked mondani

2010. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fenti két eltérést krónikus alkohol fogyasztás is okozhatja...
2010. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem iszom alkoholt soha.
2010. máj. 28. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia nekem is magas a Gamma GT-t már négy éve.Nekem volt 111 is,voltam hasi uht de semmi kórosat nem találtak .Megcsináltattam a hepatitis szűrést is de semmi.Négy éve 73 kiló voltam a 159 centimhez és a hepatológián azt javasolta a doki hogy kezdjek el diétázni mert valószínű hogy zsírmájam van aminek semmi köze az alkoholfogyasztáshoz.Két év alatt leadtam 15 kilót és most teljesen helyre állt a májenzimem de mondjuk nekem az összes májenzimem magas volt nem csak a Gamma GT.Igaz hogy ha felszalad 2-3 kiló akkor az enzim is emelkedik.Az alkoholistáknak pedig több száz több ezer a májenzimje ez nem sok ami neked van akkor lenne baj ha mondjuk lenne 1ooo-1500 az érték.
2010. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!