Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem találok semmi...

Miért nem találok semmi cikket se magyarul se angolul szellőző tubus beültetés/eltávolítás témában, ahol felnőttek esetéről is szó van?

Figyelt kérdés

39 éves koromban döntöttek úgy az orvosok, hogy beültetnek egy szellőző tubust a dobhártyámra, s kizárólag olyan cikkeket találok, hogy a gyerekének, a gyereknek a gyereknek és a gyereknek. Mintha felnőtteknél ilyen egyáltalán nem lenne.


A hallásomon nem segített, szinte semmi értelmeset nem hallok a szóban forgófülemmel, plusz nyomást érzek a fejemben valahol a dobhártya mögött. A fülem nem pattan ki, ha próbálom, a levegő nem nyomja kifelé a dobhártyát, mert szépen átfújódik a tubuson.


A zenét nem tudom élvezni, mert se a mélyeket se a magasakat nem hallom az adott oldalon. Ha a másik fülemet befogom, akkor hallom, hogy beszélnek, de nem értem mit mondanak, halk zenét meg egyáltalán nem érzékelek.


Most betervezték a tubus eltávolítását, mert nem segített.


Szóval miért nem találok egyetlen cikket sem, ahol írnak valamit felnőttek esetéről?


2017. okt. 2. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért nem találsz róla semmit, mert tipikusan gyerekeknél alkalmazott megoldás. Ennek ellenére én 25 voltam, amikor a grommetet kaptam.

Viszont én heveny középfül-gyulladás miatt kaptam (1 héten belül 2x szúrta fel az orvos, a 3. alkalommal azt mondta, hogy inkább a tubus), nekem segíettt.

kb 8 hónapba telt, míg kiesett.

2017. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ. Tudom, hogy általában gyerekeknél, de épp ez az, hogy nem mindig, csak általában.


nekem másfél éve stabilan bent van. A hallásom beültetés után pár napig rosszabb volt (szerintem nyilván a műtét okozta sebek gyógyulása idejében), majd csak ugyanolyan, mint előtte. Nem lett jobb.

2017. okt. 2. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:
nem teljesen világos, miért volt rá szükséged?
2017. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Évek óta hallás problémám van, meg visszavissza térő fülfolyásom.


Ezek vezettek ide. Azt mondták lehet, hogy segít.

2017. okt. 2. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:

értem. vagyis nem teljesen. nem vagyok orvos, de ha logikusan végiggondolom, akkor egy, a dobhártyán lévő lyuk (még ha mesterséges is), rontja a hallást, mert máshogy vezeti a lyukas donhártya a rezgéseket tovább a középfülbe.

mondjuk ezt középiskolai bioszomra alapozom... szóval nyilván megvan a magyarázata, hogy miért kellett volna jónak lennie :o

2017. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mégis találtam róla egy cikket angolul, hadik ü ahol szó van felnőttekről is.


[link]


Különbség a cikk és az esetem között, hogy nálam altatás volt, s éppen emiatt nem mehettem volna dolgozni pár napig. Persze mentem már másnap....

2017. okt. 2. 16:17
 7/8 anonim ***** válasza:
engem nem altattak. ambulánsan csinálta a doki, és én is dolgoztam másnap. melóból jártam kezdetben naponta 2x, majd 2naponta leszívni a cuccot a tubuson keresztül.
2017. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálam konkrétan az anesztézia ténye miatt volt, hogy nem szabadott volna dolgoznom menni, nem maga az operáció.
2017. okt. 3. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!