Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros ha a Quartz lámpa...

Káros ha a Quartz lámpa mögött ülök, melyben infravörös csövek is vannak 5-10 percen keresztül?

Figyelt kérdés

Tudtommal az infravörös fény visszaverődik egész nagy mennyiségben.

Alapom, hogy a Televíziót a TV-vel szembeni falnak irányított távkapcsolóval is lehet irányítani.

Ha a Quartz lámpát bekapcsolom, hogy a helyiséget sterilizáljam melyben vagyok, persze a Quartz lámpa MÖGÖTT ülök, káros ez rám nézve? Mert tudtommal csak 1-2 percet szabad előtte ülni fertőtlenítés során, azonban én kb 5-10 percig quartz-olom a szobát.

A készülékem 450Wattos, és 2 darab Infravörös csővel ellátott lámpa.

Ha nem tévedek, mint a solárium, a nagy dózisú Quartz, és Infravörös fény BŐRRÁKOT okoz.

Az eszközömről egy kép [Google link]:

[link]



2017. okt. 8. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Az infravörös serkenti a vérkeringést, ezáltal gyulladáscsökkentő hatása van. Ami káros, az az ultraibolya. Azzal sterilizálnak helyiségeket. Germicid lámpának hívják őket, és azok alá nem szabad állni. Amit küldtél, az valami érdekes kék színű, bizonyára UV csövek vannak benne. A fény hullámhosszát kéne tudni, hogy megmondjuk,hogy káros-e. Kis mennyiségben semmi bajod lesz tőle, a szolisok se halnak meg. Attól a kis lámpától meg pláne. Azt talán érdemes figyelembe venni, hogy az UV ózont csinál az oxigénből, amit nem szerencsés sokáig belélegezni. Nyilván ehhez pár napig uv-zni kéne a szobát. Használat után szellőztess ki.
2017. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Wow =) Nagyon szépen köszönöm =)

Sajnos nem tudom megmondani a hullámhosszt, mert nincs olyan oldal ahol le lenne írva. Pedig már jó párat átnéztem ez ügyben. Szép napot =)

2017. okt. 8. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!