Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Írnátok az alvási szokásaitokr...

Írnátok az alvási szokásaitokról? Hány órát, mettől-meddig, és kipihentek vagytok-e utána?

Figyelt kérdés
Pl ha én délután alszok 1 órát, akkor utána könnyebb tanulni, és el is tudok aludni este 10-11 kor, és pihentebb vagyok reggel.
2010. máj. 28. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én bagoly vagyok. Általában éjfél után fekszem le. És reggel 8-ig alszom, Kötetlen munkaidőben dolgozom, de úgy hozzászoktam az éjszakai munkához, képtelen vagyok változtatni rajta. Ez így megyen kb. 15 éve!
2010. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. máj. 28. 22:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Én imádok aludni! Egy héten 3-szor tuti hogy alszok napközbe is olyan 2-3 órát.Inkább előtte szoktam megcsinálni a házit mert mindig attól tartok ha esetlegesen nem kelek fel,már nemlesz idő megcsinálni ugyanis én már 7 óra után kikapcsolok és nem bírnék semmit se megtanulni. Hétvégén,hétköznap egyaránt 10-11 körül fekszek le,viszont hétvégén 10 óra körül szoktam kelni. Mégis hihetetlenül jól tudok aludni. Álomszuszi vagyok...
2010. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Napközbe nem tudok alundi..


Amúgy suliidőbe kb 10kor fekszem le, fél 6kor kelek. Ssoe vagyok kipihent.

Hétvégén ha tehetem, akkor min 12 órát alszom. Akkor kipihent vagyok :)


15/L

2010. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én általában hajnali 1 vagy 2 órakor fekszem le aludni.Reggel fél 6-kor kelek,mert reggelit,és uzsonnát csinálok a páromnak és a fiamnak,majd vissza fekszem,és alszom tovább.reggel 9-10-kor kelek..
2010. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Különböző időszakaim vannak.

Én gyerekkorom óta nem tudok éjszaka aludi "normális" időben. Suli alatt, amikor nem volt más választásom, akkor általában 10-kor feküdtem le és fél7-kor keltem, de mindig kicsit olyan érzésem volt, mintha másnapos lennék, nagyon fáradt voltam és rosszkedvű.

Mostanában, hogy ez nincs, általában éjjel 2 körül kerülök ágyba, és persze akkor kelek, amikor kell, de legkésőbb általában 9-10-kor. Ilyenkor tökéletesen kipihent vagyok.

Ha keveset aludtam, mert mondjuk korán kellett kelnem, akkor még amikor tudok, délután vagy este alszom még egy pár órát.

Ha épp valami határidős munkám van, akkor kb 3-kor fekszem és fél8-kor kelek, és délután 6-tól-8-ig még alszom egyet, ha lehet, ez a legpihentetőbb és a leghatékonyabb kombináció, mert így egész nap tudok koncentrálni.

Ja, kisgyerekkoromban anyukám elmondása szerint kb éjféltől aludtam reggel 7-ig, majd reggel 10-től ebédig , ebéd után még véletlenül sem, és utána délután 5-körül még 1 órát. Mindent kipróbáltak, beszéltek orvossal, pszichoklógussal, nagymamával, szomszéddal, akárkivel, de nem tudtak rászoktatni a "normális" alvási szokásokra.

2010. máj. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. máj. 29. 15:19
 8/12 A kérdező kommentje:
még valaki?
2010. máj. 29. 17:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Hajanali fél 2-2kor fekszek le és 6-kor kelek. Alig bírok felkelni, szédülök, homályosan látok stb.. napközbe is fáradt vagyok, de nem tudok előbb elaludni, sokat rágódok:S

amúgy hétvégén meg ilyen 11 felé elmegyek laudni, és 9 felé kelek. na akkor jól érzem magam:)

2010. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Általában nem tudok 11-12 előtt elmenni aludni, néha 1-2 körül se, de hétköznap felkelek 5-6-7 körül (alkalomtól függően). Hétvégén igyekszem felkelni 9-10 tájékán, de nem mindig sikerül, meg ha nagyon ki vagyok készülve, délután is bealszom picit... A kipihentség meg, hát van, hogy elég, amennyit sikerül aludnom, de általában nem. Megesik, hogy kevés alvás után is friss vagyok, de nem jellemző.
2010. máj. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!