Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérnyomás "probléma, , mi...

Timo14 kérdése:

Vérnyomás "probléma, , mi okozhatja?

Figyelt kérdés
A problémám a következő lenne! Mitralis prolapsus (kéthegyű billentyű domborodása) miatt szedek Concor 5mg-ot reggel és este egy felet! Alapból alacsony vérnyomásom volt mindig is de a gyógyszer levitte 100/60 de volt már 95/58 is. Nem volt komolyabb problémám ezekkel az értékekkel ha mégis ittam egy kávét. (egyébként nem kávézom,nem dohányzom,kerülöm a koffeint) Kb 1 hete megemelkedett a vérnyomásom. Kicsit "rosszul" lettem szédültem,fájt a fejem enyhén nyomott a mellkasom és a torkom körül. Ekkor megmértem és 158/75 volt. Tudom ez az érték teljesen rendbe van sőt ez lenne a normál de nekem mégis problémát okoz. Azóta minden nap ilyen rosszul vagyok. A legmagasabb érték volt 118/77. Omron felkaros vérnyomásmérőm van szóval nem is valami gagyi. Ha egymás után megmérem 3x a következő értékeket kapom: 115/73 105/68 102/65. Máskor idegesen vagy fizikai munka után rögtön mérve volt 108/68. Most a nyugalmi 115/75 és nem érzem jól magam vele. Nem tudom mennyi köze van hozzá de gerinc probléma miatt xiloxot illetve izomlazítót írtak ki. A tarkóm alatt a gerincem is nagyon fáj (az izom szerintem) A szívem a billentyűtől eltekintve teljesen egészséges mert voltam uh-on. A válaszokat előre is köszönöm!!!!

2017. okt. 11. 18:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat de elütöttem! Nem 158/75 hanem 118/75 lett volna!
2017. okt. 11. 18:29
 2/3 anonim ***** válasza:
És a pulzusod normális? Szerintem egyik gyógyszered sem okozhatja azt,hogy magasvérnyomásos tüneteket produkálj normál vérnyomásnál mellett. Bár a pulzusod se lehet magas, ha béta-blokkolót szedsz... Szerintem menj el az orvoshoz. Lehet,hogy csak a stressz okozza, de csak ő tud utánajárni...
2017. okt. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszd! A pulzusom teljesen oké 55-61 között van. Az utóbbi 3 hétben sok stressz ért gondoltam én is rá. Sajnos a dokim elküld mert a 118/77 nem magas egyáltalán és nem érti meg,hogy nekem ez problémát okoz. Most készülök orvost váltani talán ő majd megértőbb lesz. Soha nem volt magas vérnyomásom egyik terhességem alatt sem pedig 32kgot híztam. Most majdnem 20at le is adtam már. Lehet hogy csak pszichésen jönnek ezek a tünetek?!
2017. okt. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!