Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bőrgombával szabad napozni?

Bőrgombával szabad napozni?

Figyelt kérdés

Olvastam már olyat is, hogy jó, ha sok nap éri a bőrgombával fertőzött részt, meg olyat is, hogy attól csak rosszabb lesz. Most akkor jó vagy rossz, ha nap éri?

És mi van akkor, ha már csak a helye van meg (barna folt)? Az, ha jól tudom, már csak a gomba okozta pigmentelváltozás, szóval a napozástól hamarabb elmúlik a folt.


2010. máj. 29. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
19 éves volt a lányom, állandóan a strandon volt nyáron.Gyönyörű barna volt, úgy nézett ki, hogy mindenki utánnafordult. Egyik délután bejött a munkahelyemre és elszörnyedve néztem, ahol hozzáért az arcához és a homlokához, mintha kisatírozott volna egy egy részt belőle, ott fehér lett. Volt egy gyógyszrész ismerősöm, azonnal felkerestük, és elmondta ez úgynevezett napgomba. Két üveg keveréket adott, azzal kellett kenni az arcát és szépen elmúlt. De kellett neki egy hónap mire elmult. Jó lecke volt! Azóta nem jár rendszeresen a strandra, mert kiújulhat.
2010. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha már erdetileg gombás a bőröd és mivel fehér bőrön nem iagzán lehet észrevenni,ha lebarnulsz,ezek fehér v világos foltokban fognak megnyilvánulni.A napgombáról nem hallottam.
2010. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát nekem fehér a bőrön, de eléggé észrevenni! Először piros volt, és viszketett, amióta kenőcsöt használok rá, már csak barna folt látszik a helyén. Szerintem ez pont barna bőrön nem lenne olyan feltűnő.

Elméletileg a barna folt még sokáig megmarad, akkor is, ha már nincs benne gomba, de nem tudom a nap jót tesz-e neki vagy sem.

2010. máj. 29. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!