Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan nőhetnék?

Hogyan nőhetnék?

Figyelt kérdés
16/L vagyok és 152 cm. Ngyon zavar a magasságom, ezért szeretnék nőni. Nem sportolok semmit és viszonylag sokat alszom (kb 8 és fél órát). Augusztusban nőttem kb. 5-6 centit (lehet, azért mert otthon tornáztam és eddzettem kb. 1 hónapig), de mire elkezdődött az iskola, megint 152 cm lettem. Hogyan nőhetnék? Vagy esetleg van még esélyem arra, hogy 16 évesen viszonylag sokat nőjek (pl. 10 centit)?

2017. okt. 21. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak hogy értsük is egymást: Te komolyan azt hiszed, hogy 16 évesen megáll növekedés?
2017. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lányoknál 16-17 évesen lelassul a testmagasság növekedése.Tehát,még nőhetsz,de jóval magasabb már biztos,hogy nem leszel.

152 cm-rel is le lehet élni egy életet.:)

Anyukám,pl.154 cm és soha nem hallottam ,hogy bárki megszólta volna emiatt vagy bármilyen hátránya származott volna belőle.

2017. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Csak hogy értsük is egymást: Én nem azt kérdeztem, hogy 16 évesen van még-e esélyem nőni, hanem azt, hogy ennyi idősen bekövetkezhet-e még (viszonylag) nagyobb növekedés.


#2: Nagyon köszönöm a válaszodat. :) Tudom, hogy nem áll meg az élet és, ha nem leszek magasabb, akkor sem ugrok kútba, de jó lenne (legalább) egy 5 centit még nőni, mert ez az egyetlen, ami eléggé zavar... A magasságom. Ráadásul kezd bosszantó lenni a "de cuki pici vagy", "de kicsi vagy" megjegyzés. Nem veszem a szívemre (nem vagyok olyan típus), de már kezd egy kicsit bosszantani...

2017. okt. 21. 20:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen,ehhez is hozzá kell szokni,de fő,hogy elfogadjuk magunkat és látom,te jó úton jársz.:)

Az is lehet,hogy még meglesz az az 5 centi.

Egyébként,a filigrán alkatú nők között,sokkal több a fiatalosabb megjelenésű,idősebb korban is.

2017. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. :) Amúgy igen, az egészben az a vicces, hogy az alacsony magasságomhoz még "babaarc" is tartozik. :D Így az emberek sokkal fiatalabbnak néznek a koromnál; mondjuk ennek örülök, mert később, amikor idősebb leszek, inkább nézzenek fiatalabbnak, mint idősebbnek. :3
2017. okt. 22. 14:29
 6/8 anonim válasza:

Na jó... Azzal tisztában vagyok, hogy sok edzés vagy éppen túl sok szénhidrát fogyasztás esetén a súly hajlamos ingadzásra. Magamon is tapsztalom néha. Fel, le.


De a magasság?! Nekem már az sántít, hogy egy hónap alatt 5 cm -t nőttél (a sport rengeteg mindenbe segít, de ebbe speciel nem igazán) na de az, hogy sulira összementél... Itt egy kisebb nevetőgörcsöt kaptam. Elég érdekes ember lehetsz, ha csak úgy fel le mennek rád a centik. Én már vagy egy fél éve 173 vagyok tizennégy évesen, a növekedés fázisában... Akkor ez hogy lehet? Ráadásul régebben volt rajtam egy kis felesleg (nem sok), ezért sokat sportoltam/edzettem, de attól nem nőttem jobban... Hála Istennek. Most komolyan, minden konfliktus nélkül... Meséld már el, hogyan szedtél fel, majd "adtál le" 5 cm -t egy hónap alatt.


A kérdésre válaszolva, persze, hogy van esélyed. Valószínűleg lassan növekedő típus vagy. Ha még nősz 6 cm - t tök normál leszel. Hidd el, a másik véglet sem jó, amikor 14 évesen élvezheted az Empire State Building illetve a zsiráf megnevezéseket. Bár mostanában kezdem megszeretni a magasságom, sokat szenvedtem vele. A te eseted... Legalább nem kell azon aggódni, hogy magasabb vagy a neked tetsző fiúnál. Ha "törpe" vagy hozzá, az nem baj.

Próbáld meg elfogadni magad, látni az alacsonyság jó oldalát, sportolj sokat a jó alak miatt, aztán vagy jönnek a centik, vagy nem. Erről tényleg ne tehetsz, és pár bizonytalan módszeren kívül nem is tudsz változtatni rajta. Ne gyötrődj ezen!

2017. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6: Jó, akkor most megpróbálom csak külön neked hosszabban is elmagyarázni a "mesémet", de előtte még néhány dolgot tisztáznék. Az egyik: lehet, hogy idézőjelbe tetted, de attól még én nem "törpe" vagyok, hanem alacsony. Őszintén tényleg szívesebben maradnék alacsony, mint 2 méteres, de a normális, átlagmagasságnak örülnék a legjobban. Nem fogom felakasztani magam, ha nem növök többet (vagy csak nagyon keveset!), de ettől függetlenül örülnék, ha magasabb lennék. A kérdést azért írtam ki, mert ha valahogyan "rá lehet segíteni" a növekedésre, akkor megpróbálnám, de ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok tisztában a biológia alapjaival és azt hiszem, hogy soha többet nem növök 1 mm-t sem vagy, hogy azt várom el tőletek, hogy írjatok nekem varázs receptet és hip-hop megnövök. Nem ezt írtam és mégcsak nem is utaltam ilyesmire. Nem tudok vele mit kezdeni, hogy kedves 6-os válaszoló mit hiszel el vagy mit nem, mert nem érdekel. Nincs szükségem magyarázkodásra, de soha az életemben nem sportoltam rendszeresen (ettől függetlenül vékony vagyok és nincs semmi bajom az alakommal). Kerékpározni szoktam + régen jártam gyógyúszásra, de ennyi. Július közepétől augusztus végéig (kb), 3 hétig kondiztam, de eléggé "kényelmes" szinten (heti 3x 30-40 perc, szobabicikli, taposógép + egy másik fajta taposó és egy láberősítő gép vagy mi (nem tudom mi a nevük)), ezért inkább letöltöttem egy 30 napos kihívást (21 napnál tartottam, amikor abbahagytam). Na mind1. A lényeg, hogy augusztus végére (nem mértem le magam), egy 5-6 cm-rel magasabb lettem, viszont sulira ismét 152 cm lettem. Lehet, hogy az is közrejátszik a dologban, hogy 7 centivel rövidebb a bal lábam ( erről most, ha nem probléma, nem adok orvosi igazolást és szakértői véleményt sem fogok leírni) és mostanában sok baj volt a lábammal, de mind1, nem ez a lényeg. De az is lehet, hogy a nehéz táskától vagy nem tudom, mert nem igazán vagyok alkalmas "cipekedésre". Megértem, hogy eléggé abszurdnak hangzik a "történetem", de ha 1x tényleg ez történt, akkor ez történt. nem unalmamban találok ki ilyen történeteket.


Szóval, akkor megpróbálom még 1x megkérdezni, amire tényleg kíváncsi vagyok:

16 évesen van esélyem még "sokat" nőni (kb. 10 centit) vagy nincs ? Esetleg vanbvalami gyakorlat, edzés, vitamin vagy bármi, ami segíthet a növekedésben vagy annak gyorsításában?

2017. okt. 23. 10:57
 8/8 anonim válasza:

Szia! Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, tudom ez a kérdés már 3 éve lett feltéve, de azóta nőttél valamennyit?

Mert én is alacsony vagyok, nekem is elgem van a ,,cuki pici" meg ,,mióta vagy ilyen kicsi?" Megjegyzésekből, meg, hogy egy alsós/felsős is nagyobb nálam...:(

2020. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!