Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El tudnak zsibbadni a belső...

El tudnak zsibbadni a belső szervek?

Figyelt kérdés

Mármint tudom hogy hangzik a kérdés de már másodjára fordul elő (az évben) hogy arra ébredek fel hogy fáj a hasam belülről. Legutóbb jobb oldalt a borda alatt éreztem, hason fekve. Arra nem emlékszem magam alatt volt-e a kezem de ha el tud zsibbadni egy belsőszerv akkor minden bizonnyal magam alatt volt. Remélem természetes dolog ami mással is elő szokott fordulni néha.

Nem gyanakszom súlyos gondra mert 25 év körüli vagyok nem dohányzom nem csak ünnepekkor szoktam inni, igaz sportolhatnék többet is, de nehezen képzelem el hogy ilyenfajta bajom lenne.

De mindkét alkalommal "összeképzelem" az álmommal és vagy 5x felébredtem visszaaludtam mire észbe kaptam hogy itt probléma van



2017. nov. 8. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Elzsibbadni nem tudnak. Csak ha felvágod az oldalad, benyúlsz és elszorítod a vérkeringést odabent.
2017. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali!


..ház ha az előző hozzászólóból indulunk ki....

nem csak kintről benyúlva alakulhat ki vérhiány, vagy keringési probléma a belső szerveinknél (sem).

.... de miért pont a zsibbadás jut eszedbe belső fájdalom kapcsán? Csak azért mert valami elfekvéssel magyarázható helyzetben figyelted meg?


A bélrendszer, és a gyomor működési rendellenességei mint okozhatnak általad leírt fájdalmat. Időszakosan, sok tényező véletlen együttállásakor.

Az emésztési rendszer egyébként is a vegetatív idegrendszer által vezérelt. Az viszont összefügg azaz oda vissza hat a normál idegrendszereddel... ebből következően "lelki"állapotod (idegességed) hozzájárulhat görcsök kialakulásához. Ezek nem feltétlen érezhetők azonnal fájdalomként. Idővel viszont közvetett következményei is fájdalommal járhatnak(pl.: nehéz széklet, rossz emésztés, puffadás) A görcsök meg magukban is keringési problémát, azaz vérellátási gondokat okozhatnak.

2017. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!