Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ismerosomnek van egy...

Egy ismerosomnek van egy gombas labujja ami el szokott feheredni. Mitol lehet? Legyszi irjatok mert orvoshoz se mer menni pedig millioszor mondtam mar neki hogy menjen el..

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Haver, itt nem kell egy ismerősre hivatkoznod, ez egy anonim oldal...
2017. dec. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezért van sok gombás megbetegedés és ezért lehet minden szart elkapni közös fürdőkben, szaunákban.........

Mármint h baj van de csesztek orvoshoz menni........

Na mindegy a lényeg:

Kb 6 hónapig minden áldott nap kell kezelni a fertőzött részt, még akkor is, ha úgy tűnik meggyógyult.

1. Kell venni a drogériában eldobható papír körömreszelőt, és minden nap kell visszareszelni belőle (bár elég lassan nő a lábon a köröm, lehet 3naponta is ha úgy ítéli meg a beteg).

2. Első alkalommal a tetejét is el kell vékonyítani.

3.Minden nap új törölközőt és új pamut zoknit használni.

4. castellani oldattal minden nap zuhanyzás után csepegtetni

5. Cipők, papucsok, fürdőkád fertőtlenítése

6. Agresszív a gomba, gyorsan és könnyen fertőz, ezért senki nem használhatja a fertőzött papucsát, törölközőjét


Amúgy sok mindenről lehet, még attól is, hogy nem vágta le rendesen a körmét és az izzadás miatt a nedves, sötét helyen elindult a gombásodás.

2017. dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menjen el bőrgyógyászhoz.
2017. dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja bocs félreolvastam, körömgbára gondoltam.

De amúgy ugyanezt kell csinálni csak annyi még, h teljesen szárazra kell törölni a lábat zuhanyzás után is a lábujjak között is.

2017. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ecetes vizes lábáztatás
2017. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!