Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bal bordaív alatti, felhasi...

Bal bordaív alatti, felhasi fájdalom?

Figyelt kérdés

A bal bordaívem szegycsont felöli oldala alatt, a felhasi részen tompa, de viszonlag gyakori fájdalmat érzek. Körülbelül a hasfal belső aldala alatt érzem. Már lassan 2 hete ez van, de az elmúlt pár napban gyakoribb lett. Elötte 1 hónapig beteg voltam, vírusos, bakteriális és újra vírusos torokgyulladással. Antibiotikumot lázcsillapítókat, köptetőt stb. szedtem. 2 hete gyógyulás után kb. a hasi tünetek megjelenésével egy időpontban nekiálltam edzeni, amely mellé fehérjeport is használok, de korábban (betegségem kezdete elött) is használtam, és attól soha nem volt ilyen tünetem. Most már 5 napja nem használtam fehérjét, de nem változott az állapotom. Nem a fájdalom erőssége okoz problémát, inkább csak a rendszeressége idegesít.

Étkezés után, üres hasra is jelentkezik, leginkább bizonyos testhelyzetekben pl.:előrehajolva, de sokszor normál testhelyzetben, ülés közben is jelentkezik. Egyéb tünetem nincsen.

Mi lehet az oka? Hogyan kezelhetem?


2017. dec. 24. 14:17
 1/3 A kérdező kommentje:
20/F
2017. dec. 24. 14:19
 2/3 TR75 ***** válasza:

Probiotikumot szedtél? Az antibiotikum eléggé felborítja a bélflórát.

Nem mellesleg újrafertőződhettél, a felsőlégúti fertőző betegségek okozhatnak emésztőrendszeri tüneteket/betegséget is.

2017. dec. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szedtem probiotikumot, de elég rendszertelenül, mivel sok gyógyszert szedtem, és nálam az antibiotikum nem szokott hasmenést okozni. (Kapszulás Laktiv-ból nem fogyott el egy dobozzal)

A fájdalom jellegét leginkább a hosszú távú, nagy iramú futáskor jelentkező borda alatti fájdalomhoz tudnám hasonlítani, de annál sokkal gyengébb.

Egyébként valóban pont ma reggel óta viszonylag enyhén, de fáj a torkom is...

Köszönöm a választ!

2017. dec. 24. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!