Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ittam 1,5 sört ami lejárt...

Ittam 1,5 sört ami lejárt lehet bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap jart le dec 30 borsodi lehet baj?
2017. dec. 31. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi bajod.

Gondolod, az a sör tegnap 23:59kor gondolt egyet és gyorsan úgy megromlott, hogy 10+ órával később már belebetegszel?

Nagy általánosságban a z élelmiszerekre írt szavatossági idő csak amolyan tájékoztató jellegű, németül/angolul pl nem is azt írják rá, hogy "minőségét megőrzi", hanem hogy "legalább eddig eltartható". Később veszít mondjuk az élvezeti értékéből, de bajod nem lesz tőle (mármint másnap). Ha már régen lejárt, az látszik is rajta, máshogy néz ki/büdös, na akkor már nem tanácsos megenni. De egy-két nap után még ugyanolyan, hiszen ha nem tudják órára pontosan belőni, hogy mikor fog megromlani.

2017. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én hónapokkal lejárt sört ittam és semmi bajom nem volt utána csak hatalmasakat pukiztam tőle.
2018. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!