Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lehet véres a székletem?

Miért lehet véres a székletem?

Figyelt kérdés

Lehet hogy enyhén kínos ezt nekem itt megkérdezni, de hát muszály.



A széklet csak egy kis részén láttam világosabb színű vért. Plusz az elmult 2 alkalommal nagyon nehezen tudott csak kijönni. Inkább ilyen nagy, vastag részekben. (Nem tudom, hogy ezt hívják-e székrekedésnek, de nem volt kellemes.)


Ne undorodjatok meg azon amit írok, mivel egy orvosnak is ugyan ezt mondanám, és kitudja, lehet épp egy orvos fogja olvasni a kérdésem!


Annyit még hozzátennék, hogy tizenéves vagyok.


Olvastam, hogy esetleg vastagbélpolip lehet, mert annak vannak ilyesféle tünetei, de nem akarom elhinni, mivel szinte mindenhol csak azt olvastam, hogy így kialakulhat vastagbélrák meg úgy... és ez megrémített!



2018. jan. 10. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
mivel székrekedésed volt,igy biztosra veszem hogy csak az erőlködéstől,ill. mert nehezen jött ki,-történhetett hogy megrepedt a végbelednél.
2018. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1-esnek +, vagy esetleg aranyér.
2018. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
aranyer, vegbel berepedes
2018. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Így hogy írjátok... reálisnak tartom azt a felvetést, hogy megrepedhetett a végbél záróizmom.. vagy akörül valamit felsérthetett a széklet.


Viszont mostmár sokkal nyugodtabb vagyok!!! Köszi szépen!:))

2018. jan. 10. 14:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, ezt székrekedésnek hívják. Nem kell azonnal temetni magad. Próbálj reggel éhgyomorra 1EK tökmag-,lenmag, vagy olivaolajat lenyelni, rá 2dl gyümölcslevet. Nem valami kellemes, de kibírható. Az ételedben naponta 1Ek darált lenmagot. Fogyassz, szilvakompótot, aszaltszilvát, vagy hasonló ételeket és a szükséges napi vízadagot okvetlen tatrsd be. Ha módodban van, használj máriatövismagot darálva, vagy valamilyen készítménybe. Ezek rendberakják a széklet állagát és óvakodj toaletten az erölködéstől.

Ha ez nem segít, esetleg akkor fordulj az orvoshoz.

2018. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem edzés után volt veres a ‘felülete’ meg belső aranyerem volt.Masnap egyből mentem orvoshoz.Ilyennel nem szabad játszani.20/F
2018. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért egyszeri véres széklettel székrekedés után még nem kell orvoshoz szaladni.
2018. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen fiatalon 100% hogy nem polip, se nem daganat. Nyugi.

Én 38 voltam amikor egy rutin vizsgálat során egy icipici polipot találtak amit később nem is találtak meg...

2018. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Milagros válasza:
Utolsonak! A tul vagyunk egy also felso tukrozesen (tegnap), es a 6 eves kislanyomnak egy nagyobb dio meretu polip volt a beleben! Tehat az,hogy valaki fiatal nem jelenti azt, hogy nem lehet. 3 rves kortol eselyes lehet sajnos bark.
2019. jún. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!