Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy elkapart és begyógyult...

Egy elkapart és begyógyult "anyajegyet" hogyan lehet eltávolítani az arcról?

Figyelt kérdés

Volt egy pici anyajegy az arcomon, az orrom mellett, de még pár éve zavart, piszkálgattam és egyszer sikerült kikaparnom a körmömmel. Ezután begyógyult úgy, hogy a bőr színével egyenlő, de még mindig van ott egy kis pukli. Gondolom, a bőr alatt még ott maradt az anyajegy egy része. Ezt hogyan lehet eltüntetni? Lézerrel lehetséges, hogy ne maradjon nyoma?


Köszönöm előre is a válaszokat!


21/L


2018. jan. 11. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenhogy marad valamennyi nyoma, de egy ilyen radikálisan megváltozott anyajeggyel nem tanácsos nem elmenni orvoshoz.

Főleg, hogy arcon van, éri a nap, akár rosszindulatúvá is válhatott.

2018. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És ha bajt csináltam, az mennyi idő alatt válik tényleg veszélyessé?


Ha műtéti úton szedik le, muszáj tapaszt hordanom? A varratszedésig kb. mennyi időnek kell eltelnie? Tényleg nagyon pici anyajegy volt, a pukli is csak néhány milis.

2018. jan. 11. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos elég hamar, én a helyedben mindenképp elmennék bőrgyógyászhoz minél előbb.

Varratszedés általában 1-2 hét, arcról szerintem inkább 1. Ajánlatos sterilt tapaszt hordani, hogy ne menjen bele piszok.

2018. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!