Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A morfin miért veszélyes,...

A morfin miért veszélyes, mikor szokták adni a betegeknek?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Függőséget okozhat. Illetve ha nem jól adagolják, akkor halált is.

Fájdalomcsillapítóként adják, nagy fájdalmakra. Pl. komolyabb műtétek után, vagy végső stádiumban lévő rákos betegeknek.

2018. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kései Sirató ***** válasza:
85%
Mert kábítószer. Utolsó stádiumos rákosoknak adják, az elviselhetetlen kínok enyhítésére. Ők már csak hetekig, vagy napokig élnek.
2018. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rövid távon azért veszélyes, mert légzésmegállást okoz, ha túl sokat adnak. Hosszú távon pedig függőséget okoz. Műtéti fájdalomcsillapításra vannak jobb opioidok (a morfin hatása vénásan adva is percekkel később tetőzik, mert eléggé hidrofil). Szívinfarktusban (mentőknél) ill. haldokló betegeknél viszont jó szolgálatot tesz.
2018. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kaptam műtét után. Nemcsak fájdalomcsillapító, hanem kedélyjavító is. És valóban nem éreztem magam olyan elesettnek meg szerencsétlennek. Tök jó kedvem volt, főleg ahhoz képest, hogy milyen műtéten estem át :)
2018. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!