Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandula műtét 32 évesen?

Mandula műtét 32 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régen volt vele gondom, de akkor nem volt indokolt..

Az utóbbi egy évben szinte minden hónapban beteg voltam, az utóbbi két hétben fáj folyamatosan.. nos az orvos azt mondta, jobb ha kivetetem. Folyamatosan gyullad, rámegy a fülemre, érzem, hogy kellemetlen a lehelletem (gennyes íz) a fogaim rendben..

Viszont félek. Nem vagyok egy félős, de ettől tartok, volt a családban aki azzal riogatott hogy bele lehet halni meg hogy milyen veszélyes ilyen idősen és piszokul parázom.


Volt valaki hasonló helyzetben?


2018. jan. 18. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Anyukámnak 52 ėvesen volt. Nem viselte meg nem volt komplikáció. Szóval emberfüggő is, bár valóban azt mondják idősebb korban nem jó.
2018. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szamo77db ***** válasza:
Én 32 évesen estem át rajta. Nem igaz, hogy bele lehet halni. A lábadozás fájdalmas, ez kétségtelen. De abba tényleg bele lehet halni, ha ez a gennyes folyamat "rámegy" a szívedre és slussz! Fájtak az ízületeim, hullott a hajam a műtét előtt. Ne hagyd magad ijesztgetni ilyen ostobaságokkal, hogy bele lehet halni!
2018. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyukámnk 37 éves korában vették ki, mert azt hitték, ez okozta az allergiáját. A mandula ment, az allergia maradt. A műtét viszont simán ment. Nekem detritus miatt ajánlották fel a műtétet (szintén 37 évesen), de mivel a gégész képtelen volt eldönteni, hogy beutaljon-e, vagy sem, én inkább nem vállaltam. Mivel még soha nem műtöttek, félek tőle. Ha esetleg mégis muszáj lenne, akkor sem altatásban, hanem csak érzéstelenítve lennék rá hajlandó. Muszáj, hogy tudjam, mi történik velem és ha baj lenne, azt azonnal jelezni tudjam...
2018. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Az nálam is jelen van.
2018. jan. 18. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Igaz én 25 éves voltam, de mindenképp ajánlom, hogy vetesd ki. Nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy egész további életedben küszködj miatta, nem beszélve a fentebb is említett veszélyekről, amiket okozhat egy rossz mandula. Maga a műtét nem vészes, ha normális az orvos. Érdemes fogadni egy sajátot, kevésbé tehetős embereknek is megfizethető, átlagos hálapénz összegnél nem több, de cserébe odafigyelnek rád a kezdetektől és az sem mindegy milyen sebet hagy maga után a doki. Nekem altatásban vették ki, így különösebb kellemetlenség nem ért, a drasztikus élményeket el lehet így kerülni. A gyógyulás olyan két hét, nem mondom hogy minden perce túl kellemes lenne, de simán kibírható. Inkább két hétig legyen kicsit rossz, mint havonta több alkalommal, amikor begyulladt... Nem érdemes bent hagyatni, ha tényleg olyan rosszak, mint írod, engem is riogattak, hogy majd utána beteg leszek állandóan, fájni fog állandóan a torkom, nem tudok hideget enni/inni, meg ez egy fontosabb védelmi vonal a szervezetben és stb. De köszönöm szépen, azóta eltelt lassan 3 év és nem volt igazi betegségem, egy kis megfázás évente 1-2 alkalommal előfordul, de semmi komoly, még csak lázam sem volt az azóta eltelt időszakban. Jó egészséget!
2018. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi🤞🏼🙏
2018. jan. 19. 11:36
 7/10 anonim válasza:
én 24 vagyok, és most engedtek ki a kórházból :) nekem tályogom is volt már, szóval muszáj volt kivetetni. szerintem inkább vetesd ki, ha bármilyen góc jelenséget vennél észre jobb lesz :)
2018. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jobbulást!! :)

Nekem van sajnos ilyen nyálkő szerűm is rajta, bűzös, plusz sokat fáj, hullik a hajam, góc egyértelműen az orvos szerint is. Mostmár bátrabban indulok neki.

Az igaz, hogy cipekedni se szabad utána?

2018. jan. 19. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz bizony! Szigorúan tilos megerőltető dolgokat csinálni, meg mindent amitől jelentősen megnő a vérnyomás. Kitágulnak az erek aztán szépen bevérzik a seb... Még csak hajat mosni sem szabad, lógatni a fejet. Érdemes komolyan venni, nem játék a seb bevérzése. Forró vizet is kerülni kell, amennyire lehet a köhögést (rám sajnos gyakran köhögési ingerek törtek, pedig nem száradt ki a seb, ittam egyfolytában szinte) is, szigorúan tilos a sport is. Ezzel számolj kedves kérdező, hogy legalább két hétig kényszerpihenő, amit szigorúan be kell tartani a saját érdekedben.
2018. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! Azert kérdezem, mert 4 nap kórház után 1 hét táppénzzel számoltam, de akkor 2 lesz belőle. :) a munkám olyan hogy nem

Sok dolgot de vinnem kell a kezemben

2018. jan. 20. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!