Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni újboli ptx ellen?

Mit lehet tenni újboli ptx ellen?

Figyelt kérdés
Hogy Tudom megakadályozni

#PTX #lègmell
2018. jan. 18. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érdekelne. Az irodalom szerint csak a búvárkodást és sport repülőn való röpködést kell kerülni. A műtét védelmet ad. A laporoszkópos után 3-5% a kiújulás esélye a nyílt műtét után 2%. Ehhez képest már nagyon sok emberrel beyzéltem akinek vats után kiújult a műtött oldalon. Köztük nekem is. Most nagy műtétem volt. Bízom benne, hogy ezzel vége de olyannal is beszéltem akinek ez után is kiújult. Aztán a mellhártyáját ragasztották és akkor megállt a dolog...nem tudom azóta mi van vele. Volt aki azt írta, hogy a 4.ptxe után kipótolták a mellhártyáját és azóta (30éve) tünetmentes. Ez nem tudom pontosan mit jelent, nem találtam semmi infót a neten. Jó lenne megkérdezni egy orvost. Ahogy én látom nem jó ha nehezet emelsz, ha olyan járművön utazol ami összeráz pl. Busz, trolu, bicikli, ló stb. A hajolgatás, ha elesel, ha elkapsz valami köhögős betegséget, az ugrálás, ha magas hegyre mész, elvileg kora tavasszal meg késő ősszel gyakoribb ( ez rám monjuk pont nem igaz) és időjárási frontok idején is érdemes vigyázni. Magyarán sétálni lehet semmi mást nem és ez sem garancia semmire. Az orvosok szerint érdemes visszatérni a normális életvitelhez és bízni benne, hogy többet nem jön elő. Nyilván 20-40 évesen nem élet az amit a 90 évesek élnek. De az orvosok akik ilyen lazán beszélnek még sosem voltak műtve és fogalmuk sincs milyen ez az egész lelkileg és fizikailag is. Jó lenne ha írnának ide olyanok akiknek megtalálták az okot és/vagy meg tudták állítani végre a dolgot. Az enzim vizsgálatot érdemes megcsináltatni mert az alfa antittripszin hiánya okozhat kiújuló ptxeket. Nem tudom milyen kezelést kap akinek ez van. Ha megírná valaki hasznos lenne. Tudom nem ad megoldást amit leírtam de hátha ennek hatására mások is reagálnak valamit.
2018. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy olyat is hallottam már, hogy ha valakinek edzettebb a tüdeje pl. Sokat fut, úszik akkor ezzel csökkenti a kiújulás esélyét. Ugyan akkor a futás rázkódással is jár így a fene tudja.
2018. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A dohányzás szigorúan tilos!
2018. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!