Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Levegő beszorulásának oka?

Levegő beszorulásának oka?

Figyelt kérdés

Gondolom már mindenkivel előfordult az életében legalább egyszer hogy "beszorult a levegő" a mellkas területén valahol. Legalábbis ezt mondják rá. Ez miért van? Tényleg levegő szorul be ilyenkor? Ha igen, akkor valahogy ki tud szökni a tüdőből? Vagyis "lyukas" a tüdő?

Velem úgy havonta egyszer megesik. Nem annyira rossz, pár percig szúr és utána elmúlik, de most eszembe jutott valahonnan és nem jöttem rá hogy miért is van ez...



2018. jan. 18. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen, akkor rákérdeztem az orvostól, ő azt mondta, hogy a tüdő és a mellhártya közé tud beszorulni levegő, egy rossz mozdulattól. Ennyi. Akkor sem lettem okosabb..
2018. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Másik lehetséges ok, hogy a szerveidet tartó hártya a tested "külső borítása" között levő folyadék mennyisége lecsökken, a két réteg összeér, és au..


Angolul, picit értelmesebben (SciShow):

https://www.youtube.com/watch?v=9sfeM2oSPY0

2018. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!