Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Több mint 1 éve hányingerem...

Több mint 1 éve hányingerem van, miért?

Figyelt kérdés

A hányingeres időszak előtt sokszor előfordult, ha éhes lettem akkor egy órákig tartó szúró fájdalmat éreztem a gyomromban, kicsit össze is görnyedtem miatta. Éreztem hogy valami nem lesz jó ha ez gyakoribbá válik.

Majd az egyik előadáson reggel hirtelen a semmiből rosszul lettem, hányingerem lett, nyomást éreztem a gyomrom felső részében, ez volt 2016 októberében. Étvágytalanná váltam és nem tudtam bejárni órákra, előadásra mert üléskor, gondolom a görnyedés miatt, erőteljesebb lett a hányinger és furcsa lüktető érzés volt/van olyankor a gyomrom felső részében.

Elmentem a gasztroenterológiára ahol megvizsgáltak, kaptam gyomortükrözést és heliobakter tesztet is, de negatív lett, így maradt a gyomorsav. Fel lett írva RABYPREX (napi 1).

1 hónap szedés után (tovább nem szedtem) annyira csökkent a hányingerem (de nem volt minden rendben), hogy tudtam egyetemre járni februártól májusig, de májusba visszatért az érzés, ami azóta tart.

Nyáron nem érdekelt bár kellemetlen volt bíztam benne hogy majd magától elmúlik és szeptemberbe nyugodtan mehetek suliba, de nem így lett. Továbbra se tudtam bejárni, októberbe elmentem a körzeti orvoshoz, fel lett írva PANTOPRAZOL (napi 1), amit két hónapig szedtem, de semmit nem hatott így visszamentem a gasztroenterológiára, ez most volt 2018 január közepén, és most QUAMATEL 40 mg filmtabletta (napi 2) gyógyszert szedek. (Ezt nem tudom hat-e, de már 15 darab elfogyott, jelenleg nem érzem a hatást, de a betegtájékoztatón a refluxra 6-12 hét kezelési idő van írva)


Voltam szemvizsgálaton, voltam kardiológián is már, megyek koponya CT-re is, volt egy tucat vérvételem, ehettem akármit akármennyit, kipróbáltam mindenféle ételt, volt hogy egész nap csak rizst ettem meg puffasztott rizst, vagy csak kefírt ittam, DE K.VÁRA NEM TÖRTÉNIK SEMMI ÉS MÁR A F@..OMKIVAN!!!


Valaki Help pls!!! Már nem bírom...



2018. jan. 18. 22:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és nem stressz, eleget hallgattam, az egyetlen dolog ami amiatt stresszelek az az hogy úgy érzem már ebből nem gyógyulok ki.
2018. jan. 18. 23:02
 2/8 A kérdező kommentje:
Amúgy sok fogam is rossz...több gyökérkezelt fogam van amik nincsenek túl jó állapotba, sőt az egyikből a tömés is kiesett. KÖSZI FOGORVOSOK! 1 éve lett megcsinálva az egyik, de már letört...amiből kiesett az 2 éves volt.
2018. jan. 18. 23:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bugyuta a kérdés, de étel allergia teszten voltál? (vérvételesen a karcolós nem ér semmit)
2018. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam még azon, de kérni fogok. Én nem értem miért nem adtak eddig.
2018. jan. 18. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:
IBS vagy Crohn betegség. Menj el belgyógyászhoz. Fiataloknál gyakori. Ne aggódj kezelhető.
2018. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös nem hinném hogy a kettő közül bármelyik. A gastroenterológia a belgyógyászaton van. :)
2018. jan. 19. 00:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen tisztába vagyok vele. De van mikor nem találják ha nem tudják mit keressenek..
2018. jan. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám,nekem refluxom van mellé maró érzéssel
2018. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!