Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen esetbe tenni?

Mit lehet ilyen esetbe tenni?

Figyelt kérdés
Az nagy mamámnak pikkelysömöre van nagyon kis kiütések vannak rajta. A sebek gyakran viszketnek és azt mondja égő érzése van mikor vakarja. Egyszer már volt hogy hívtuk az ügyeletest de nem akart ki jönni azt mondta vigyük be a bőrgyógyászatra vagy vigyük be kocsival. Sajnos kocsim nincs és nincs olyan ismerősöm aki be tudta volna vinni. Az ügyelet viszont nem jött ki az nap este alig aludtam valamit. Szerencsére másnap reggelre kicsivel jobban volt de én vele élek szüleim nincsenek. Mit tegyek ha újra elő jön mit hívjak?

2018. jan. 22. 17:49
 1/3 anonim válasza:
Örülni kell,hogy a Nagyinak csak még most ,idős korára jött ki.Az én párom már legalább 20 éve küzd ezzel a problémával,több-kevesebb sikerrel.Ezzél nem jön ki sem a mentő,sem az ügyelet.Ezzel be kell menni a bőrgyógyászatra,és ott megmondják mivel teheti tünet mentessé.IGEN,ha valóban pikkelysömör ,akkor ez nem gyógyítható,csak tünetmentes lehet.A sok stressz ,az immunrendszer rosszabbodása viszont nem tesz jót neki.Ez lehet genetikai alapon is,és azért írtam az elején,hogy még csak most jött ki,Senkinek nincs egyforma,embere válogatja,kinek milyen gyógyszer válik be.Ezt a bőrgyógyászaton úgyis elmondják.Remélem tudtam segyteni,és kívánom,hogy a nagyina legyen tünetmentes,ha egyáltalán pikkelysömöre van.
2018. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen pikkelysömöre van neki se most idős korra jött ki 40 éves korába volt az első akkor kapott kenőcsöt de már nem használnak. Egy időre el múlt és aztán megint vissza jött. Kicsi korában ekcémás is volt ami most már annyira enyhült,hogy el is múlt neki. De ez a pikkelysömör mint te(maga) is írja nem múlik el soha. Köszönöm,hogy segítettél válaszoddal legközelebb már tudom,hogy így sem mentő sem pedig az ügyelet nem fog ki jönni. Sokat segítettél!
2018. jan. 23. 17:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbálkozni kell. Ezerféle dologra mondják, hogy jó a pikkelysömörre, mindent ki kell próbálni, ami nem különösebben gusztustalan, veszélyes vagy drága. Néha már az is eredmény, ha nem irritál annyira.

Most épp a Sorionról vannak egyesek jó véleménnyel:

[link]

Garancia nincs, sőt, a pikkelysömör pont arról híres, hogy ha valami valakinek használ, akkor másik valakinek nem, de a reményt nem szabad feladni, az idő meg végtelen.

2018. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!