Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kávé fogyasztás mennyire...

A kávé fogyasztás mennyire okozhat gyakori hasmenést? Mitől függ az, hogy van aki "immunis" rá és van akinek rosszat tesz?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé kávéfüggőnek tartom magam, legalábbis napi egyet szinte elengedhetetlennek tartok. Nem akaratgyengeségből, hanem pusztán fáradtabbnak érzem magam nélküle.

Sokszor nem tudtam, hogy mi okozhatja a gyomor/bél gondjaim, ami időnként előjön, kávéra gyanakszom, mert máskülönben egészségesen eszem általában. Ilyenkor mi a teendő?

A környezetemben szinte mindenki rendszeresen kávézik és nincs rosszul tőle. Ennek mi lehet az oka?


2018. jan. 22. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Okozhat!

Glutenerzekenyeknek sem ajanlott!

2018. jan. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az édesítő tablettának van hashajtó hatása meg általában a meleg italoknak.
2018. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek irritalja a bélrendszerét. Én 10 év utàn szoktam le. Egészségesebbnek érzem magam azóta.
2018. jan. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tejeskávét iszol, lehetsz laktózérzékeny is.
2018. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Idővel én is leteszek róla! Tejeskávét nem szoktam, és édesítő tablettát sem, egy ideje cukornélkül is iszom.

2018. jan. 23. 11:41
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem mindig okozott. Én az éjszakai munka alatt szoktam rá de ahogy abbahagytam az éjszakázást, a kávét is. Most már csak néha iszom és a gyomrom is sokkal jobban van.
2018. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!