Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem gyógyítanak a...

Miért nem gyógyítanak a gyógyszerek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok gyógyszer csak tüneti kezelésre van,ebből pedig az következik,hogy folyton megkell vásárolni az adott terméket amíg a beteg beteg, ezért? Pl az allergia gyógyszerek az orrban szűkítik az ereket (a szervezet más részeinél is,csak ez lenne a hatása)

De ugye ez is csak ideiglenesen oldja meg a problémát

Csak üzlet az egész?



2018. febr. 17. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Árnyaltabb a kép.

Igen, vannak gyógyszerek, amik "csak" a tüneteket fedik el. - De ha belegondolsz, nagyon hasznos pl. egy orrcsepp, ha bedugult az orrod, vagy egy fájdalomcsillapító, ha épp szét akar esni a fejed.

Viszont sok esetben nem elég pusztán a tüneti kezelés, meg kell keresni a probléma kiváltó okát, és azt megszüntetni, ha van rá mód.

2018. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg a csak a tüneteket enyhítő gyógyszereket!
2018. febr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen értem, nem azt mondtam hogy nem jó csak azt hogy a többsége nem oldja meg a problémának a fő okát , egyébként az orrcseppet kilehet váltani enyhén sós vízzel és ez még függőséget sem okoz


2,

Nyilván azért nem fogok szenvedni, ha kell akkor megveszem, de megint ebből az jön ki,hogy a problémám nem szűnik meg és én meg csak fizetek

2018. febr. 17. 07:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem volna az az utolsó, felettébb rosszindulatú, és undorító megjegyzésed, szót sem érdemelne, szimplán együgyűség lenne a böffeneted. Egy végső stádiumban lévő rákos beteg számára a fájdalomcsillapítás fontos. Nem CSAK ÜZLET!
2018. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Látom agyilag van probléma

Egyátalán nem mondtam azt,hogy rossz dolog lenne a tüneti kezelés, akkor ha nem lehet megoldani a problémát

Nyilván egy végső stádiumban lévő betegnél a fájdalomcsillapítása fontos, ki mondta hogy nem?

Amíg azt látom,hogy egy orrspray ami 75 milis 2500 Ft és csak sós vízet tartalmaz akkor mit sejtsek? Biztos miattam adják annyiért nem pedig üzleti érdekből ( egyébként előállítani meg 30Ft + a csomagolás,bevizsgálás stb 600Ft, biztos az én érdekemben raknak a SÓS vízre 1900Ft hasznot


Egyébként meg biztos vagyok abban is,hogy egy rákos betegnek is a fájdalomcsillapítása ilyen mértéku haszonnal zárul

2018. febr. 17. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz génsebészet, megoldják. Addig marad a tüneti.
2018. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!