Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 17 éves fiam "elfelejt...

A 17 éves fiam "elfelejt inni". Mit lehetne kezdeni vele?

Figyelt kérdés

Napi max 3 dl vizet iszik meg. Reggel felkel, elmegy iskolába, ott kb semmit nem iszik, és itthon is nagyon ritkán szokott.

Azt mondja, hogy neki nem kell még evés után sem, nagyon jól el van ivás nélkül.


Testsúlya: 57 kg körü

Aránylag elég sokat eszik, vagyis sokszor de keveset. Nincs állandó étkezési szokása, hogy délben ebéd, este vacsora (van hogy délután 4-kor ebédel mikor hazajön iskolából, aztán késöbb eszik szalámis kenyeret, meg még másokat, és kb éjjel 11-kor szokott vacsorazni)!



2018. febr. 20. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell értetni vele, hogy igyon, vagy tönkrevághatja a veséjét. (A hatás kedvéért elhagyhatod a feltételes módot.)

Innia kell, mert a folyadék hiány sok kellemetlenséggel járhat, pl állandó fejfájással.

Igazából elhiszem hogy elfelejt inni, én is ritkán vagyok szomjas, szóval néha nekem is kimarad az ivás. Az segít, ha több levest eszik, mivel az is folyadék, persze egyáltalán nem fedi a napi szükségletet.

De ez végső soron akkor is rajta múlik.

17/L

2018. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd egy jó kis trombózis vagy tüdôembólia észhez téríti. Ezt most vicc nélkül mondom. A környezetemben 2 ilyen eset is elôfordult. Az elsô, fiatal srác, a térde elkezdett fájni, majd dagadni, kiderült mélyvénás trombózis. Pár nap kórház, hazament, utána a combja kezdett fájni, ismét vérrög. Azóta helyrejött. Semmi genetikai oka nem volt, csak folyadékhiány. Azóta iszik.

A másik a kolléganôm aki szintén napi egy félliteres üdítöt vagy teát ivott. Ott tüdôembólia lett a vége. Szerencsére túlélte.

Szóval nem vicc.

2018. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak telefonra ilyen “ivós” alkalmazások, amik jeleznek, hogy inni kellene :)

Beírjátok a keresőbe, hogy “drink water” és kihoz egy csomó alkalmazást :)

2018. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos sokáig ilyen voltam én is, de szép lassan elkezdtem rászoktatni magam, hogy többet igyak. Akármit is csinálok, mindig van nálam/mellettem víz és minden fél órában iszok egy-két decit. Van, hogy egyszerre fél litert, pl. most ittam teát, ez is sokat számít. Egyen több levest, gyümölcsöt is.


L/19

2018. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!