Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok aludni?

Miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Eddig meg eltudtam aludni 10-11 fele de már csak 2-3 fele megy és egész nap fáradt es ingerlékeny vagyok :(

Reggel 5:30-6 kor szoktam kelni.


2018. febr. 22. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A rossz napi időbeosztásod miatt.
2018. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Velem ugyanez volt régen. Alig tudtam elaludni és mikor aludtam, akkor is azt éreztem, mintha amúgy ébren lennék, csak pihenek. Nekem az segített, hogy estére kinyitottam az ablakot, hogy kiszellőzzön a szoba, néha fülhallgatón keresztül zenét hallgattam, és úgy tudtam csak elaludni. Az is segíthet, ha mindent megpróbálsz kizárni a fejedből, csak az alvásra koncentrálj és képzelj el valami sztorit, gondold lassan végig, én rengetegszer alszok így el.

A másik amit még érdemes kipróbálnod, hogy estére kevesebbet eszel, és napközben lefárasztod magad, értem ezalatt, hogy elmész egy nagy sétára, sportolsz valami kis liteosat, joga stb. És azért is időben bújj ágyba! Nem tudom mennyire élsz egészségesen, de estére már ne igyál koffein tartalmú italokat, ne egyél nehéz zsíros fűszeres ételeket. Esetleg megpróbálhatsz valami nyugtató teát inni, de ne vidd túlzásba, nem kéne ehhez ilyen fiatalon hozzá szoknod. De egyszer egyszer belefér. És ne feledd, fejben dől el.

20/L

2018. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!