Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazmaferezisnek hosszútávon...

Plazmaferezisnek hosszútávon vannak káros hatásai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a plazmaferezisnek vannak-e hosszútávon káros hatásai. Elkezdtem plazmát adni, nézelődtem a neten, és nyugtalanít, hogy csak a pozitívumokat találtam. Mintha a negatív dolgok ellenének tusolva, mivel, ugye a gyógyszeripar sokat keres ezen. Mondjuk hetente kétszer ad valaki plazmát, az azért nem egészséges szerintem. A szervezet folyamatosan arra koncentrál, hogy visszatermelje a plazmát. Plazma tartalmából kiindulva felmerültek bennem a következő lehetséges betegségek kialakulása: immunrendszer gyengesége, fehérjehiány stb. A vénák nagyon tönkremennek a sok szúrástól? Szeretek segíteni másokon, de nagyon aggasztanak ezek a dolgok. Nem akarom, hogy a vénám tönkremenjen vagy vashiányos legyek vagy ilyesmi. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 15. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az, amit írtál, hogy kimerítheti a szervezetet. Párom csinálta, van egyéb egészségügyi problémája, amitől még plazmát adhatott (állandó orvosi ellenőrzés van), később az egészségügyi problémája visszatért, és én hibáztatom a plazmázást. Nem kell mondanom, hogy anyagi okokból csinálta. Szerintem nem ér annyit. A vénákat lehet egyszer az egyiket, másszor a másikat szúrni, annyira senki sem béna, hogy minden plazmavétellel kipukkassza. Ha nem vagy rászorulva, szerintem ne csináld. Ha rá vagy, akkor csak rövid ideig.
2018. márc. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahova én járok, ott folyamatosan ellenőrzik a fehérje szintet és az IGG-t, ami a szervezet immunrendszerének állapotára utal.. Ha 600 alá megy valakinek, akkor nem engedik plazmát adni.. nekem 1200 körül volt, azóta 6-szor adtam és most is 1000-nél van...
2018. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy egy éven át csináltam, nem tapasztaltam negatív hatását. Azért nem ajánlom, hacsak nem kell nagyon-nagyon a pénz, mert ki tudja, hogy tényleg így van-e.

A vénáid... az én karjaim úgy néznek ki, mintha drogos lennék, "tűlyuk" van mindkettőn, messziről látszik. Mivel eleve van egy stílusom, ennek nem örülök túlzottan, vérvételnél bizony néztek rám csúnyán, amíg meg nem említettem a plazmaadást...

2018. márc. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Osztálytársam mondta a plazmaadás lehetőséget, gondoltam kipróbálom. Alkalmas is vagyok, csak ezek a dolgok eléggé aggasztanak. Mi lesz velem később? Van ez az elektrolit egyensúly, amiért a plazmafelel, azt se akarom, hogy az felboruljon, illetve az ionháztartásom. Osztálytársam, aki mondta a plazmázás lehetőséget, neki nagyon durván heges a bőre, ahol szúrták a vénáját!
2018. márc. 16. 10:02
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Te Jó Ég. A gyógyszercégek... Istenem. Minden profit-orientált, hagyjuk már ezt a dumát. :) Szerinted védőoltás nélkül mi lenne velünk, ha nem lennének gyógyszercégek?! Figyelj, nem kioktatásból írom, csupán jó szándékból: a gyógyszercégek igen, profit-orientáltak, de mondjuk a dohányt gyártók nem? vagy az agrár ágazat? Kapitalizmus van. Másfelől plazmaadó vagy, folyamatosan ellenőrzik, hogy mi van veled. Miután a plazmát leveszik, ellenőrzik, hogy mi a helyzet veled és, ha valami olyat találnak, ami rendellenes lenne, akkor kimegy neked egy értesítő.


Abban igazad van, hogy fehérjehiány, de mivel plazmaadó vagy ezért feltételezem, hogy a szervezeted egészségesen kompenzál, ezért nem fog kialakulni nálad probléma. Szóval nyugodj meg, a kevés dolog közül, ami működik Magyarország, az ez.

Igen a vénák sérülnek, de gondolom fiatal vagy, beforr. Ennek akkor van relevanciája, ha van valami betegséged, ami alapjáraton egy rosszabb kondíciót feltételez. Ennyi szúrástól nem fog tönkremenni, bízz bennem. Plusz mivel te adod az anyagod és nem a véráramodba annak cuccot, ezért a vénafalat nem károsítja a tűn kívül semmi, ugye a tűt kihúzzák, a picinye, rugalmas katétert bennehagyják, az meg nem okoz kárt xy perc alatt. :)

Nyugger, vigyáznak rád. A gyógyszercégek meg nem szemetek, de nyilván rendkívül képzett szakembergárdát igényel a gyógyszergyártás. Felejtsük el ezt a dolgot. :)


Egyébként nagyon jól teszed, hogy adsz vért, nem is sejted, hogy mennyi emberen segítesz. Múltkor adtunk plazmát egy nénikének (nyelvgyök rosszindulatú daganata...) és ott volt rajta a dátum mikor vették le és kicsit meghatódtam, hogy valaki önként felajánlotta a saját kis plazmáját<3 szóval köszi :) lehet pont a tiéd volt :) bocsi a válaszom furaságáért, csak eléggé érzékeny vagyok XD

2018. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
" Mi lesz velem később? Van ez az elektrolit egyensúly, amiért a plazmafelel, azt se akarom, hogy az felboruljon, illetve az ionháztartásom." a szervezetedben lévő kismillió puffer-rendszered vigyáz rád. Csak gondolj bele a vér normális pH szintje pengeélen táncol: 7.35-7.45 közötti tartomány, ami nagyon pici. Ha életed végig ezt képes tartani a szervezeted, akkor gondolom nincs mitől megijednek. Ezen érték alatt acidózisról, efölött alkalózisról beszélünk, ami néhány század értékkel halálhoz vezet. Ha könnyen változna ez a rendszer az ember simán meghalna. amúgy nyugi. mondom
2018. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból utolsó, nem tudom eldönteni, hogy adtál-e már életedben plazmát vagy kezdő eü hallgatóként okoskodsz és még rádásul talán össze is kevered a véradással :D

Plazmát nem katéteren keresztül vesznek és még véletlenül sem picin. Majdnem fél órán keresztül folyamatosan áramlik a vér, méghozzá gyorsan, a vastag tű marad végig a karban, különben nem tudna a gép egyszerre annyi vért kiszipkázni a rendszerbe, ami neki kell. ADNAK A VÉRÁRAMBA CUCCOT. Plazmaadás után lecsöpög egy adag sóoldat is, vissza a véráramba. Ezzel akarják kompenzálni az elektrolit-egyensúlyt.

A gyógyszercégek meg bizony.

2018. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ott figyel a kis katétered... :D

2018. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egen, összekeverted a véradással. Legalább nézz már utána miről van szó, mielőtt választ írsz :D Köze sincs a kettőnek egymáshoz...
2018. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
61%-os neked bármit le lehet nyomni a torkodon? Minden jó? Heti két plazmaadás fél éven keresztül, szerinted maga a tökély? A sok-sok plazmaferezis állomás pedig ugye csak emberbarátságból nőtt ki hirtelen a földből? A jótétemény miatt, ugye?
2018. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!