Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Heterokrómia kialakulhat ettől?

Heterokrómia kialakulhat ettől?

Figyelt kérdés
Részleges heterokrómia kialakulhat szemsérüléstől? Például ha valakinek nagyobb üvegszilánkok mennek a szemébe de el tudják távolítani úgy hogy később nem lesznek látásproblémái. és a fehér részen mennyire fog látszódni? Hogy kell ezt elképzelni?
2018. márc. 22. 17:34
 1/2 anonim válasza:
A részleges heterokrómia az íriszben lévő eltérő színű folt. Nekem is van. (kék szem sötét zöldes barna folt) de én örököltem. És igen elvileg sérüléstől kialakulhat, de ilyenről még konkrétan nem hallottam.
2018. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem centrális heterokrómiám van és "sérüléstől" alakult ki, mégpedig attól hogy a 2000 valahányas napfogyatkozáskor voltam olyan hülye, hogy védő szemüveg nélkül csupán 1 másodpercre belenéztem a Napba(egyszer élünk alapon) majd 5 órán keresztül úgy éreztem mintha a szemem belsejét késekkel vakarnák... a látásom nem sérült bár annak is volt esélye hogy megvakulok ehelyett az alapból szürke szemem a pupilla körül mogyoró barnára színeződött(orvoslásban ha van olyan hülye ember aki műtéttel akarja a szem színét változtatni, ott is lézerrel viszik ezt végbe/lehet itt is valami ilyen történt) Ha ilyen szemet szeretnél és lesz rá alkalmad nem ajánlanám ezt a "módszert" mert a látásoddal játszol.
2018. dec. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!