Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jobban járok bármivel is, ha...

Jobban járok bármivel is, ha nem a csapvizet, hanem ásványvizeket iszom?

Figyelt kérdés
Azért szoktam rá az ásványvízre, mert hallottam, hogy a csapvízben fogamzásgátlós hormonok kerülnek és sok éves fogyasztás után árthat a férfi szervezetnek. De igaz ez? Vagy van bármi más hátulütője? Annyival egyszerűbb lenne a csapvizet inni, még rossz íze sincs.
2018. márc. 24. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok róla meggyőződve, hogy az ásványvizet nem csapvízből csinálják, nem tudom.
2018. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak erről aggasztó hírek, de ne hidd azt, hogy az ásványvizekbe nem került még bele...


Amúgy ezeknek a vizeknek a marketingje jó. Ott jó ásványvizet inni, ahol a csapvíz minősége rossz. Magyarország nagy részén szerencsére a csapvíz megbízható és iható.

2018. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt igen, van ilyen probléma, de nem tudom, mennyire súlyos. Másrészt inkább a klór árt az emésztésednek.

Persze nemrég olvastam, hogy az ásványvízben pedig műanyag darabkák vannak, amik gyártáskor kerülnek bele... Sehogy se jó.

Sok településen van artézi kút, forrásvíz, talán az a legjobb. Pl. Budapesten a Széchenyi fürdő mellet a Szt. István forrásból lehet vizet venni.

2018. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha van is benne ilyen hormon, az főzéssel, forralással nem tűnik el. Főzni meg elég luxus lenne ásványvízzel...
2018. márc. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Én a főzésre is szénsavmentes ásványvizet használok és nem érzem pazarlásnak. Nem főz az ember naponta hat liter levest, vannak napok, amikor csak egy pohárnyit használok, vagy annyit sem.

Úgy gondolom, ha a vasalómba megveszem a belevaló vizet, akkor a szervezetem is megérdemel ennyit.

2018. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a problémát két részre bontanám, avagy két oldalról nézném. Az ásványvíz ugyanolyan mélyfúrású kútból jön, mint általában a csapvíz. Sokan nem tudják, de vannak olyan területek, ahol a csapvíz semmiféle tisztításon nem kell, hogy átmenjen, mert úgy nyerik ki, hogy az tökéletesen ivóvíz minőségű, megfelel mindenféle határértéknek. Némi klórozáson megy át, hogy ne kerüljön, illetve ne alakuljon ki semmiféle baktérium törzs a rendszerben.

Ilyen szempontból azt mondanám, hogy sarkítva ugyan, de ásványvíz=csapvíz egészen eddig a pontig.


Na most utána ugye külön válnak útjaik. Az egyik egy vezeték rendszerbe kerül, a másik pedig a palackozó sorra.

A vezeték rendszer sok esetben túlméretezett és elöregedett, könnyebben pang be a víz és ülepedik ki belőle mindenféle (pl. vas, mangán), ugyanakkor az előírásoknak mindenkor meg kell felelnie, minden csap végén.

Illetve a másik vonalon van egy palackozó üzemünk, forgalomba kerül az ásványvíz, kitudja hol tárolják és meddig, védik-e napfénytől, vagy sem és mi lesz abban a vízben, mire kibontom és megiszom.

Melyiket válasszam? Amelyik jobb esetben maximum 72 órát tölt egy csőhálózatban, vagy amelyik lehet, hogy hónapokat aszalódott a napon műanyag üvegben?

Összességében azt gondolom csak a gyógyszer származékok és a hormon tartalom miatt fölösleges az ásványvizet választani. Valahol minden magyar vízbázis összefügg, vagyis én azt gondolom nem egyértelműen elkülöníthető, hogy melyikben van és melyikben nincs, illetve arra sem tudok kutatásokat, hogy valaki vizsgálná mennyire lehet ez ártalmas emberi egészségre.

Nyilván ahol partiszűrésű kutak vannak, ott akár fokozottabban jelen lehet a probléma csapvíz esetén, de átlag felhasználónak általában fogalmuk sincs náluk mivan. :)

2018. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki ásványvízzel főz, annak megmutatnám a Csendes-óceánon úszó fél európányi méretű szemétszigetet, ami javarészt PET-palackokból áll. Környezetvédelmi szempontból öngyilkosság berendezkedni palackozott italokra.
2018. márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

#7

Én főzök ásványvízzel, illetve nem is ásványvízzel, hanem palackozott forrásvízzel, de nekem nem kell megmutatnod semmit!

A palackokat összetaposom, feltekerem, hetente jön a kocsi és begyűjtik, amikor tele van az általuk adott zsák.

Ha én nem ezzel főznék, akkor is tele lenne a tenger, sőt, ha nem lenne műanyagpalack, akkor sörösüveggel, vagy dobozokkal és más szeméttel. Mert ilyen az ember!

2018. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Divat csak. Volt egy fogyasztói teszt, ahol 8 ásványvízmárkát és 3 település csapvizét próbálták ki vakteszten. A sokat dicsért szupermárka az Evian a 8. helyen végzett, még egy csapvíz is megelőzte. Szerintem egy műanyag palackba belebüdösödött, belemelegedett víz undorító. Annál bármelyik frissen engedett csap vagy kútvíz finomabb. És a csapvízben nincs semmiféle káros anyag, hiába mantrázzák itt. Azt nem engedik meg a hatóságok meg a szigorú előírások. Vagyis szerintem kifizetni és hazacipelni ugyanazt, ami a csapból helyben folyik szinte ingyen, egy igazi újkori baromság. Mivel 20 évvel ezelőtt nem is volt palackozott víz, mindenki csapvízen nőtt fel és semmi bajunk. De aki fizetni akar érte, tegye meg, saját joga.
2018. ápr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a faluban nagyon rossz a csapvíz, én meginni sem bírom mert keserűnek érzem. Meg kb negyed órát kell várni míg kiszáll belőle a klór. Amúgy összefüggésbe is hozták a településen észlelt gyakoribb daganatos megbetegedésekkel. De két faluval arrébb már egész jó a csapvíz. Ezt települése is válogatja. Még a városban is jobb mint itt nálunk. Szivesebb innék én is csapvizet de ami nálunk van azt a rossz ízű vizet sajnos nem bírom meginni
2018. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!