Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik lehetnek a napszúrás tünetei?

Mik lehetnek a napszúrás tünetei?

Figyelt kérdés
Ma kb 11-től 3 óráig kint voltam a napon, és nem rég jelentkeztek elég érdekes tünetek. A torkom hirtelen elkezdett erősen szúrni, és azóta is tart. A fejem zúg, a gyomrom ég, és alig bírok ébren maradni. Nem égtem le, csak kicsit barnultam, pedig elég fehér bőrű vagyok. Hányingerem, lázam nincs. Orvoshoz nem szeretnék minden kis probléma miatt szaladni, de napszúrásom még soha nem volt, ezért gondoltam, hogy itt talán választ kapok. Érdemes elmenni orvoshoz? Lehet ez napszúrás miatt? Bocsi, ha volt ilyen kérdés, de erre nem találtam pontos választ.
2010. jún. 11. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A napszúrás úgy tudom,lázzal és fejfájással is jár.

Igyál sok vizet,tegyél a fejedre hideg borogatást és pihenj hűvös szobában,az talán jót tenne.Még az is,lehet,hogy valami rosszat ettél esetleg és attól van.

2010. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet napszúrás igen.fejfájás,tarkómerevség,kábultság, émelygés, hányás, hányinger, aluszékonyság, fáradtság-levertség,láz.Rosszabb estebe ájulás,életveszélyes is lehet.Ha naygon rosszul vagy menj be ügyeletre.

Ha pár nap után se jobb akkor is.

Hogy jobb legyen tegyél a tarkódra homlokodra csuklódra hónalj körynékére hideg vizes borogatást,hogy hütsd a tested,mérd meg a lázad,igyál sok hideg folyadékot,kerüld az alkoholt,és kb 30 fokosszögbe megemelt felső testtel feküdj.

2010. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ja limonádét vagy hideg citromos teát igyál
2010. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a hányinger és a láz is megérkezett, szóval tényleg napszúrás lehet a baj.. igazából csak nem akartam elhinni, hogy a nyár első hetében beteg leszek.:D amúgy valami gyógyszert nem tudnátok ajánlani? az orvossal még egy kicsit várnék:S
2010. jún. 11. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Mi a francnak kell 35 fokban délben 4 órát napot lenni?
2010. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
lázcsillapítót lehet rá
2010. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Napszúrás esetén, a testhőmérséklet csökkentésére tilos a paracetamol, aszpirinnal való együttes használata, mivel ezen a gyógyszereknek hatására, napszúrás esetén a szervezet kiszámíthatatlan reakciókkal válaszolhat. Viszont adhatunk neki lázcsillapítót. Abban az esetben, ha a beteg képes rá, akkor az első két órában fokozatosan 1 és 2 liter vízzel és limonádéval kell megitatnunk ahhoz, hogy az elvesztett ásványi anyagokat és folyadékot pótolni tudja.


DE szerintem menj el orvoshoz!!!

2010. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi, de tegnap éjjel már voltam ügyeleten, azt mondták, hogy tüszős mandulagyulladásom is van, igyak sokat, majd hétfőn látogassak el a háziorvosomhoz. addig is fájdalomcsillapító..

21:37 - atlétikai verseny miatt.

2010. jún. 12. 22:31
 9/9 anonim ***** válasza:
na jol van az a lényeg h megnéztek és kiderült mi lehet még a baj,most már csak nem leszel rosszabbul.amugy versenyeztél vagy sportbíráskodás?
2010. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!