Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
147 cm vagyok és 30 kg (12/l) az osztályomban minden lány nagyobb nálam. Ez lehet valami betegség jele?

2018. ápr. 4. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vékony vagy a magasságodhoz képest. Nem mindegy, hogy csak épp most töltötted a 12. évedet vagy már inkább közelebb vagy a 13-hoz? Az én lányom 146 cm és épp most töltötte a 11-et, ő átlagosnak, inkább magasnak számít. Ha csak most töltötted a 12-t, akkor szerintem nem vagy alacsony a korodhoz képest. Lehet, hogy most fogsz hirtelen megnőni. A helyedben megkérném a szüleimet, hogy vigyenek le a háziorvoshoz, és megkérdezném. Vagy ha az iskolában van iskolaorvos vagy védőnő, nézd meg, mikor rendel és kérdezd meg. Ők rendszeresen mérik egyébként az osztályokat és meg tudják mondani, szerintük mennyire van rendben a magasságod és a súlyod. Azzal mindenképpen tudsz tenni az egészségedért, ha sportolsz és igyekszel sok jó minőségű fehérjedús táplálékot fogyasztani.
2018. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeptemberbe lettem 12. Egyébként azt hozzátenném hogy nem vagyok válogatós bármit megeszek.
2018. ápr. 4. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha beteg lennél, a szüleid előbb észrevennék, mint te magad. Ha eszel rendesen és nincs semmi problémád (nem vagy napközben álmos, fáradékony), akkor minden oké, ilyen alkat vagy.
2018. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ismerek 10 éves kislányt is, aki 146 cm, ő a legmagasabb az osztályban. De hát nem vagyunk egyformák, te kisnövésű vagy, és soványka, de szerintem ez még nem kóros. És lehet, hogy most épp stagnál a növekedésed, aztán majd hirtelen nyúlsz 4-5 centit egy-két hónap alatt, ez gyakran előfordul.

Szerintem beszélgess erről anyukáddal (tényleg, a szüleid milyen magasak?), és elmehetsz az iskolai védőnőhöz is, ha gondolod.

2018. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Apukám 180 körül van, anyukám 165.170cm
2018. ápr. 5. 14:33
 6/6 anonim válasza:
Szerintem nem sok én 12 vagyok 155cm es 27
2018. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!