Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyelocsoves szivultrahang?!

Nyelocsoves szivultrahang?!

Figyelt kérdés

Udv emberek!


Holnap zuzok egy TEE-re,(nyelocsoves szivultrahang). Hasonlo szerintem a gyomortukrozeshez, csak nem dugjak le addig a csovet. Na szoval boditassal fogjak csinalni (asszem Dormicum intravenasan) sose szedtem se nyugtatot, nem altattak semmi ilyen szarsagot nem ettem vilag eletembe halistennek, de azert most be vagyok kicsit foscsizva... Milyen lesz? Elalszok tole? Meglehet attol a retek csotol fulladni bodult allapotban? Mennyi ido alatt hat? Irja mar le akin mar vegeztek ilyen fincsi beavatkozast!


Elore is koszonom!



2018. ápr. 9. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Rajtam még nem végeztek, ezért nem is tudom mennyi idő pontosan.


A Dormicum egy rövid hatástartamú de gyorsan ható altató (midazolam) és a dózistól függ hogy az ember teljesen elalszik e vagy csak bódult állapotba kerül, de utóbbi is már elég, hisz valamennyire ébren kell azért maradni.


Megfulladni pedig nem fogsz, mert nem is a légutaidban lesznek hisz a TEE-t (tran esophagealis echo) a nevéből adódóan ahogy írtad az oesophaguson azaz nyelőcsövön keresztül csinálják.


Tehát onnantól hogy megkapod a Dormicumot nagyon rövid idő alatt félig-meddig elalszol és mikor felébredsz nem nagyon fogsz emlékezni mi is történt pontosan.

2018. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

TEEm nem volt, de bódítottak már más miatt. Pont annyira leszel magadnál, hogy végrehajtsd az utasításokat, egy mélyen alvó emberen nehezebb dolgozni.

Nagyon jó szer, semmire sem emlékszel majd.

Megfulladni nem fogsz, nem oda dugják☺


Lazán állj neki, bizalommal, hagyd megtörténni a dolgokat.

2018. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kiralyak vagytok, koszonom az eddigi h.szolasokat! Annyi kerdesem lenne meg, hogy ha en FULL idegesen 160-as vernyomassal odamegyek, ez a szer le fog nyugtatni? :D
2018. ápr. 9. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Gond nélkül :D

De ne idegeskedj, az csak rontja a helyzetet, próbálj meg tényleg pozitívan állni a dologhoz, nem kell betojni tőle.

Kétféle felfogás létezik általánosságban, az egyik szerint ez a helyzet "Rosszabb, mint ha mondjuk csak sima szív UH-t csinálnának.", a másik szerint pedig "Jobb mintha gyomortükrözésed lenne." :D

Te döntöd el melyiket választod :D

2018. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha ez a szer le fog nyugtatni, akkor maris megnyugodtam... :D
2018. ápr. 9. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!