Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg lehetséges lenne...

Tényleg lehetséges lenne tudatosan megszakítani az álmod alvás közben?

Figyelt kérdés
Okè, rendben. Szerintem már meg is válaszoltam a kérdésem, de kíváncsi lennék, veletek előfordult-e már ilyesmi, akár többször is. Csak mert én évek óta jól kigyakoroltam ezt, és azóta szinte bármikor képes vagyok elsajátítani. Csak annyit mondok magamban, hogy “akkor most felkelek” és hunyorgok egy kicsit a szememmel, aztán hopsz fel is keltem. Veletek ilyesmi előfordult már? Esetleg ti is rendelkeztek eme “képességgel”?

2018. ápr. 9. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Kategória: Szépség és divat » Öltözködés


Tévedésben vagy, nem csak a kategóriát illetően, hanem a tudatos ébredésről is. Az nem lehetséges.

2018. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, nekem sznte mindig előfordul. Ha szar álmom van, vagy azt csinálom hogy na jo akk feljelek, vagy pedig közbelépek es én iranyitom az almom. Nem tudom hogy csinalom de nagyon jo
2018. ápr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amiről írtok, az nem alvás, kiváltképpen nem mély alvás, hanem az ébrenlét határán lévő átmeneti állapot.

Alvás közben a tudat ki van kapcsolva.

2018. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ez velem is megtörtént már nem egyszer, de ez szerintem sem lehet mély alvás.
2018. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Általában az álom vége fele. Egy álmodás nem tart tovább 1 másodpercnél. Csak a tudatosulás tart el tovább.
2018. ápr. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Velem is előfordult már.

De sokkal nehezebb és sokkal izgalmasabb az, amikor tudatosul benned, hogy álmodsz, de ennek ellenére próbálod magad benttartani, mert ennek örömére akkor ki akarsz próbálni valamit. Pl, hogy hoppá álmodok, na akkor most 200-szal büntetlenül végigszánthatok itt a falun, az se gond, ha összetörök valamit. Ha túlzottan tudatosul, hogy ez álom, akkor elindul egy ébredési folyamat és akkor annyi.

2018. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Részemről igen, fel tudok ébredni tudatosan. Ha nagyon elfajul egy rémálmom, nagyon félek, és leesett már, hogy ez csak egy álom, akkor szoktam arra gondolni, hogy "most felébredek". Néha ez is elég, de van, hogy sajnos nem, ilyenkor felfele nézek nagyon erősen a szemeimmel és akkor biztos felébredek. Ilyenkor mindig fájni szoktak ébredés után egyébként.
2018. jún. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!